_ _ _ SITE CLOSED _ _ _

Co se děje?
14.10.2002 17:03
Řeknu vám to na rovinu - neděje se nic! Abych pravdu řekl, jsem už z Bridge Commandera mírně řečeno unaven, přeci jen - tyto stránky běží již více než dva roky a za tu dobu se člověku zprotiví dost věcí, nejen vesmírný simulátor. Momentálně tu tedy v dohledné době nečekejte žádné nové updaty, nemám na ně totiž ani dostatek času a jen tak kopírovat soubory odjinud mě zrovna uspokojivým pocitem nenaplní. Zájemci o nové modifikace navštěvujte vesele dál www.bcfiles.com a uvidí se....

Jsem zpět!
24.9.2002 20:41
Tak, byla to doba od posledního updatu Bridge Commander Czech Fan Site, že? Nebudu vás tady příliš zatěžovat tím, co k takovémuto výpadku vedlo, hlavní je, že jsem zpět a tak se tu snad zase začnou objevovat nové věci. Vzhledem k určitým finančním potížím spojeným s udržováním tohoto a spřátelených serverů v momentálním rozsahu však dojde ke změně při přidávání nových modifikací. Nové modifikace budou totiž nahrazovat ty staré, protože si opravdu nemohu dovolit vydržovat několikasetmegabajtovou databázi modifikací. To je ale pesimistické a pesimisty nemá rád nikdo, takže pojďme rychle k něčemu veselejšímu a tím je:

První český Bridge Commander klan!

Ano, ano. S touto myšlenkou za mnou před několika týdny přišel Hikaru Sulu a já se konečně dostal k jejímu oznámení na stránkách. Bližší informace následují:
Zřejmě není třeba tu obšírně vysvětlovat, o co se jedná. Jde o to dát dohromady skupinu fandů a hráčů vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander a vytvořit český klan, který by pak bojoval proti jiným nepřátelským Bridge Commander klanům. Přidat se může každý, kdo má plnou verzi Bridge Commandera, připojení k internetu a chuť zabojovat si s dalšími hráči. Pokud máte zájem a chcete vstoupit do Prvního českého Bridge Commander klanu, neváhejte a napište nám!
V e-mailu uveďte prosím následující údaje:
Vaše skutečné jméno, přezdívku, věk, konfiguraci vašeho počítače (procesor, počet MHz, grafická karta, velikost paměti RAM), způsob vašeho připojení k internetu a jak často se k internetu připojujete.
Abyste mohli hrát Bridge Commandera po internetu, potřebujete mít dále nainstalovanou čistou kopii Bridge Commandera (tj. bez modifikací), nainstalovaný Bridge Commander patch v1.1 a rovněž nainstalovaný GameSpy Arcade.
Uvidíme, jestli se někdo z vás chytne a jestli bude o klanové zápolení v Bridge Commanderovi zájem. Pokud nás bude dost na založení klanu, můžete se začít připravovat na přijímací bitvu, která důkladně prověří vaši bojovou připravenost!

Takže ještě jednou: neváhejte a pište buď Suluovi nebo mně.

Sada nových zvuků
9.8.2002 18:46
Dnešní update by měl údajně zlepšit váš požitek při hraní Bridge Commandera. Stáhnout si totiž můžete nové verze nejrůznějších zvuků - některé autor upravil, jiné převzal z her Star Trek: Armada 2 nebo Star Trek: Voyager Elite Force.

Federální raketoplán třídy Orion a podoba klingonského můstku
8.8.2002 18:08
Mezi další modely lodí patří federální raketoplán třídy Orion, který sice není tím nejúchvatnějším modelem, nicméně je tu. Druhou dnešní modifikací je podoba klingonského můstku, která nahrazuje standardní prostředí na můstku lodi třídy Sovereign.

Modifikační všehochuť
3.8.2002 12:05
Dnes jsem vybral hned několik různých modifikací. Máme tu nový model lodi třídy Shiva pojmenované po hinduistickém bohu, dále si můžete stáhnout novou verzi poplachové sirény oznamující vyhlášení červeného poplachu a do třetice je vám k dispozici nová verze záblesku při přechodu lodi na warp rychlost.

Nová loď: Maquis Raider
2.8.2002 18:55
Jubilejní stou modifikací, kterou vám nabízím na těchto stránkách, je nový model maquistického Raideru, pomocí kterého Maquisté podnikají svoje útoky proti cardassijským jednotkám.

Holosimulátor a nová loď třídy Long Island
1.8.2002 20:04
Pro dnešní den tu máme hned dvě modifikace. Pokud chcete mít při hře pocit, že vás neobklopuje nekonečný vesmír, ale že se nacházíte v bezpečí lodního simulátoru, uvítáte jistě modifikaci, která vám takovýto pocit dopřeje. Milovníci nových modelů lodí si pak přijdou na své díky modelu federální lodi třídy Long Island.

Nová verze LCARS panelů
31.7.2002 19:23
Také se vám zdá, že je s barvami LCARS panelů v Bridge Commanderovi něco v nepořádku? Tak to se vám nezdá! Původní barvy totiž nejsou správné!! (Ach jo.) No, ale pokud jste puntičkáři a fanatici do Star Treku a LCARS především, tak se vám dnešní modifikace bude určitě zamlouvat.

Podoba můstku Galaxy z Generations
30.7.2002 21:40
Pokud jste viděli sedmý film Star Trek: Generations a líbil se vám můstek Enterprise, můžete si tento zážitek zopakovat díky této modifikaci.

Uniformy posádky z Původního Star Treku
29.7.2002 20:22
Aby nebyly updaty příliš monotónní, mám pro vás na dnešní den připraveny uniformy, které můžete teď každý pátek vídat na obrazovkách České televize, protože pocházejí z Původního Star Treku. Pokud se vám líbí důstojnice v sukních, neváhejte ani minutu!

Orion Dreadnought ke stažení
28.7.2002 12:44
Premiéru pro orionská plavidla dnes zařídí model těžké bitevní lodi Orion Dreadnought.

Federální Hecate a breenská Frigate
27.7.2002 21:10
Po několika dnech půstu zapříčiněných spoustou práce kolem české tahové strategie Evolution jsem dnes přidal hned dva modely lodí. Prvním je federální loď třídy Hecate a druhým je breenská fregata. O žádné z lodí vám bohužel nic bližšího neřeknu, protože u nich readme.txt buď chybí nebo nic neříká (takže to vyjde nastejno).

Klingonský křižník KCX
21.7.2002 19:17
Dnes sáhnu opět mezi klingonské lodě a nabídnu vám model těžkého křižníku KCX.

Nový model borgské Koule
20.7.2002 23:06
Dnešní model borgské Koule nám doplňuje pomalu ale jistě se zvětšující sbírku borgských plavidel. Borgské lodě mají přes svoji vizuální jednoduchost něco do sebe a tento model je prvním, který využívá na povrchu lodi animovaných textur, takže neváhejte a stahujte. Konečně si tak budete moct na vlastní kůži vyzkoušet souboj federální lodi třídy Intrepid a borgské Koule, který zakončil poslední díl seriálu Star Trek: Voyager.

Federální loď třídy Northstar
19.7.2002 20:35
O novém modelu federální lodi třídy Northstar vám toho příliš povědět nemohu, takže si ji všichni vyzkoušejte sami a jenom tak si o ní uděláte ten správný názor.

Stáhněte si Midas Array
16.7.2002 20:59
Po několika dnech pauzy jsem dnes přidal model komunikační stanice Midas Array, která se objevila v seriálu Star Trek: Voyager.

Rebelové z Hvězdných válek
11.7.2002 22:18
Dnes určitě potěším všechny fanoušky Hvězdných válek, protože vám nabízím balík hned čtyř lodí z tohoto vesmíru. Všechna čtyři plavidla patří do arzenálu Rebelů a jsou k dispozici včetně původních zvuků.

Nová loď: Borg Diamond
10.7.2002 20:35
Po několika neúplných verzích borgské Krychle dnes přilétá na první pohled výborný model borgského Diamantu. Není s ním žádná sranda, protože dokáže rozdrtit i čtyři federální lodě třídy Galaxy.

Nová loď: Avalon Trinity
7.7.2002 12:11
Až z 25. století k nám dnes zamířil nový model těžkého federálního křižníku třídy Avalon Trinity, který se má díky svým revolučním technologickým prvkům stát novým plavidlem určeným pro výzkumy v nejzazších koutech Galaxie.

Klingonský křižník třídy Bloodwing ke stažení
4.7.2002 19:45
Musím se přiznat, že při posledním updatu jsem trošinku (docela dost) ulít. Až dnes jsem zjistil, že novou podobu klingonské lodi Vor'cha, kterou jsem vám tu nabídnul, jsem přidal ke stažení už koncem března a no, nějak se mi to vymklo z rukou. Abych si snad napsal seznam souborů, které jsem už použil. Všem, kteří si pondělní model v dobré víře stáhli, se omlouvám a pojďme vesele dál.

Dnes tu totiž mám skutečně nový model klingonské lodi. A pokud se nemýlím (radši to dvakrát zkontroluji), tak je to vlastně první odsud stáhnutelný model, který přidává Klingonům zcela novou loď. Jedná se válečný křižník třídy Bloodwing, který si můžete stáhnout odsud.

Nová loď: Enterprise B
30.6.2002 20:30
U.S.S. Enterprise NCC 1701-B je plavidlo třídy Excelsior, na jehož palubě byl při jeho první cestě zabit kapitán James T. Kirk. Nebo se tak alespoň zdálo. Až za 78 let se zjistí, že zprávy o smrti kapitána Kirka byly velmi přehnané. Kdo viděl film Star Trek: Generations, ví přesně, o čem mluvím. Kdo ho neviděl, tak má velkou smůlu, ale i tak si s klidným srdcem může stáhnout a nainstalovat tento nový model.

Nová loď: Tal'goran
27.6.2002 18:45
Dnes opět zavítáme k našim romulanským přátelům a z jejich flotily si vybereme válečné plavidlo třídy Tal'goran.

Sedmá z Devíti jako váš první důstojník
25.6.2002 20:30
Aby nebyly updaty příliš jednotvárné, rozhodl jsem se, že vám dnes místo nové lodi nabídnu přeměnu Saffi Larsen na Seven of Nine. K dispozici jsou rovnou dva soubory - první z nich obsahuje prvotní změnu, zatímco druhý soubor je v podstatě nezávislým přídavným balíkem nových uniforem, ve kterých jsme byli zvyklí Sedmou vídat. Určitě si vyberete svoji nejoblíbenější. (Ne. Verze bez uniformy v nabídce není.)

Nová loď: Romulan Bird of Prey
24.6.2002 19:46
Kdo sleduje v televizi běžící Původní sérii Star Treku, tomu jistě neunikl díl, ve kterém se poprvé objevili Romulané. No a právě z tohoto časového údobí historie Star Treku je i dnešní nový model lodi - romulanský Dravý pták.

Nová loď: Soulwolf
22.6.2002 17:29
V loděnicích Spojené federace planet je pořád co vybírat. Například dnes tu mám prototyp budoucí lodi Enterprise F.

Nová loď: Heretic
19.6.2002 20:15
Tak opět po delší pauze vám přináším nový model lodi. Po několika výpravách k Romulanům, Koalici a Bajoranům se vracíme do federálních doků, kde na nás čeká bitevní loď třídy Heretic.

20.000 návštěv Bridge Commander Czech Fan Site
14.6.2002 0:15
Před několika málo hodinami navštívil tyto stránky 20 000. fanda vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander. Pěkné...

Čeština je tu!
12.6.2002 23:45
Tak přeci jen! Po více než dvou měsících překládání a testování dnes konečně vychází kompletní čeština pro vesmírný simulátor Star Trek: Bridge Commander. Trojice překladatelů doplňovaná pěti testery odvedla podle mého soudu kvalitní výkon a já věřím, že to ve výsledku je znát. Neváhejte tedy a stahujte! Třeba přímo tady (371 kB)!

Nová loď: Bajoran Interceptor
11.6.2002 18:10
Tak už i Bajorané mají svého zástupce mezi novými plavidly. Konkrétně se jedná o loď s krycím názvem Bajoran Interceptor.

A jelikož jsem konečně narazil na cheaty, tak vám je tu předestírám:

Spusťte hru s parametrem "-TestMode". V hlavním menu se pak místo ikonky Quick Battle (Rychla bitva - podle toho jakou verzi hry máte - viz dále) objeví ikonka Test Only, po kliknutí na níž budete moct začít, v jakékoliv misi si budete přát. Kromě toho pak v taktickém módu můžete stisknout několik užitečných klávesových kombinací:

[Shift]+[g] - nesmrtelnost
[Shift]+[k] - ubere 25 % "zdraví" zaměřenému subsystému nebo celému objektu
[Shift]+[r] - kompletně opraví zaměřený objekt
[Shift]+[q] - přidá 10 kvantových torpéd (pokud jimi můžete danou loď vybavit)

Na tyto cheaty jsem narazil na stránkách cheaty.sk.

No a ještě pár slov k češtině: Její testování je téměř u konce, a pokud se mi podaří vyřešit organizační otázky podle plánu, objeví se čeština do Bridge Commandera na těchto stránkách již zítra.

Překlad dokončen!
3.6.2002 13:36
Jak už vám jistě z nadpisu došlo, dokončili jsme překlad Bridge Commandera. Pro klid našich duší teď ještě češtinu pár dní budeme testovat a pak ji vydáme. Počítejte s tím, že do týdne bude (nedočkáme-li se nepředvídaných komplikací) k dispozici k downloadu.

Nová federální loď: NCC 1701-G
2.6.2002 14:23
Zachovejte paniku, nejedná se o novou Enterprise! To jenom autor nadělal trochu zmatku v označení. V podstatě se jedná o vylepšený model federální lodi třídy Sovereign a kdo ví, možná že Enterprise G bude jednou vypadat přesně takhle.

Koaliční a Imperiální Star Destroyer
31.5.2002 21:03
Tentokráte jsem vyštrachal dva téměř stejné modely lodí. Prvním je koaliční Star Destroyer, který patří uskupení světů bojujících proti Dominionu. A druhým je na první pohled úplně stejný model imperiálního Star Destroyeru z vesmíru Hvězdných válek.

Klingonská loď třídy Bird of Prey 2
29.5.2002 18:52
Pro tentokrát zabrousíme k našim přátelům z Klingonské říše a vypůjčíme si od nich vylepšenou verzi lodi třídy Bird of Prey. Třída Bird of Prey 2 má notně zdokonalený pohonný i zbraňový systém.

A jak to vypadá s češtinou? Překlad textů v této hře se chýlí ke konci. Bohužel jsme však narazili na několik problémů, které způsobuje námi používaný TGL Editor. Od tvůrce tohoto programu mám k dispozici zdrojový kód, který si můžeme podle potřeby upravit. Proto se ptám: Najde se mezi čtenáři Bridge Commander Czech Fan Site nějaký schopný programátor, který by nám ve Visual Basicu upravil TGL Editor do potřebné podoby? Předem děkuji za nás za všechny. Zájemci pište na můj e-mail!

Slet borgských Krychlí
28.5.2002 18:36
Když vyšel Bridge Commander, předpokládali všichni, že první lodě, které budou vytvořeny fandy v rámci modifikací, budou Defiant a borgská Krychle. Defiant se již své velmi pěkné verze dočkal, ale borgská Krychle stále na svoji finální podobu čeká. Čas ale přinesl již několik pokusů Krychli stvořit a já vám je dnes všechny předkládám. Kromě Darkdronovy verze, která se tu objevila již dávno, jsem dnes zařadil mezi modely lodí jednu velmi hrubou verzi neznámého modera a tři verze od CJ Herese. Nutno ještě dodat, že ani jedna z Krychlí o něčem jako je Foundation plugin system, ani náhodou neslyšela, takže se připravte na přemazávání stávajících modelů (Kessok Heavy Crusier, Romulan Warbird) a další věci, které potěší každého, kdo si chce přeinstalovat svého Bridge Commandera alespoň jednou denně.

Romulanská loď třídy Griffin
27.5.2002 20:23
A opět se vrátíme k Romulanům. Dnes to bude model romulanské lodi třídy Griffin, což je jedna z těch méně známých lodí Impéria.

Dominion Battlecruiser ke stažení
26.5.2002 20:43
Včera Romulané a dnes Dominion - uskupení světů z kvadrantu Gama. Jinými slovy: mám tu pro vás ke stažení model nejsilnější lodi Dominionu, která nese poetické označení Dominion Battlecruiser.

Romulanská loď třídy Venator
25.5.2002 19:28
Takže dnes dvojité hurá! Zaprvé tu mám konečně zbrusu nový model ROMULANSKÉ lodi třídy Venator, což je levnější varianta známého Válečného ptáka třídy D'Deridex, takže ti z vás, kteří už měli federálních lodí plné zuby, mohou začít vesele instalovat a hrát. Není to jediný ne-federální model, který pro vás mám, takže se tu určitě nezapomeňte stavit. Druhé hurá je vázáno na to, že jsem konečně našel svoje CD Bridge Commandera - neptejte se mě, kam jsem si ho odložil (ne, do CD mechaniky to skutečně nebylo). Důležité je, že už zase funguji na 100 %, takže jsem doplnil z posledního týdne chybějící screenshoty nových lodí a také jsem dopsal jejich instalační postupy do manuálu.

Federální loď třídy Scimitar
21.5.2002 18:59
Dnes tu mám pro změnu další model federální lodi (nekamenujte mě, já za to nemůžu, vážně). Tentokráte to je bitevní loď třídy Scimitar od NinjaDrivera. Pořád jsem nenašel CD Bridge Commandera...

NOVÁ SLUŽBA PRO VŠECHNY HRÁČE: VYPALMITO!!
19.5.2002 5:00
Přesně v tento okamžik zahájila svůj ostrý provoz nová služba určená všem hráčům počítačových her - Vypalmito! Jejím prostřednictvím si můžete objednávat nová dema, videa, patche, modifikace a stovky dalších souborů. Za jedno 700MB CD zaplatíte pouhých Kč 111,-. Podívejte se sami.

Federální loď třídy Saber
18.5.2002 19:40
Pro dnešní update jsem na internetu sehnal model federální lodi třídy Saber. Bohužel jsem stále bez CD, takže musíte vyzkoušet sami. Díky tomuto více než šestimegovému cvalíkovi se Mods sekce přehoupla svým objemem přes sto megabytů, a i když už se nové prvky neobjevují tak často, jak jsme byli zvyklí, stále jich mám ještě několik v zásobě.

Federální loď třídy Montana
16.5.2002 22:18
Po delší době se opět objevil nový model lodi. Překvapivě se zase jedná o federální loď, tentokráte třídy Montana. Bohužel se mi naprosto záhadně ztratilo CD Bridge Commandera, takže vám nemohu nabídnout ani screenshot lodi ani podrobný návod pro instalaci. Myslím si ale, že po zkušenostech z instalací předchozích modelů to zvládnete tentokráte i bez něj. Chybějící informace doplním v co nejkratší době (předpokládám tak do týdne).

Dvě nové verze textur poškození
11.5.2002 19:45
Dnes vám nabízím dvě nové verze textur poškození - jednu načervenalou a druhou nažloutlou. Vyberte si....

Modifikace vlastností třídy Sovereign
10.5.2002 21:29
Další modifikace vlastností federální lodi třídy Sovereign a opět především zbraní.

Nová loď: Eximius
9.5.2002 21:57
Dnes vám nabízím Cleevův vlastní design federální lodi třídy Eximius. Tato třída představuje další plavidlo Federace určené primárně k boji. Při jeho stavbě se návrháři nechali inspirovat třídami Prometheus, Intrepid, Steamrunner, Sovereign a Defiant. Plavidlo má ve výbavě šest torpédových komor schopných odpalovat standardní i kvantová torpéda, klasické phasery a samozřejmě i pulzní phasery.

Nová loď: vylepšený model cardassijského Galoru
8.5.2002 11:55
Po dlouhé době také nový model jiné než federální lodi. Jedná se o vylepšený model cardassijské lodi třídy Galor, který na vás čeká v sekci Mods.

Také jsem byl upozorněn na jistou... - jak to říct - neaktuálnost FAQu (no prostě byl směšně zastaralý), takže jsem napsal novou verzi, která odráží skutečný stav a která by měla pomoci lidem, kteří Bridge Commandera vůbec neznají, se v tomto tématu rychle zorientovat.

Některé z vás možná bude zajímat, jak to momentálně vypadá s češtinou do Bridge Commandera. Takže když se podívám, tak vidím, že jsou kompletně přeloženy epizody jedna, čtyři a pět. Usilovně se překládají epizody dva, tři a šest. K tomu jsou dokončeny nebo rozpracovány další dvě desítky ostatních souborů... No, ještě to bude makačka. Jen pro doplnění: Zkuste si představit přes sedm tisíc řádků textu. Máte? Tak to ještě přeložte.

Nová loď: New Orleans
3.5.2002 18:43
Původně jsem chtěl dnes přidat model klingonské lodi třídy K'Vort, ovšem ten se mi nepodařilo zprovoznit (zajímavým způsobem, v menu nastavení Rychlé bitvy ji mohu normálně vybrat, ale pak se hra při nahrávání divně "sekne" a nic se neděje). Takže přišla řada na další model federální lodi - přesněji řečeno model třídy New Orleans. V klasicky precizním Pneumonicově provedení, ale zároveň to také je pěkný sedmimegový cvalík.

Nová loď: Galaxy X
2.5.2002 18:56
Pokud jste viděli poslední díl série Nová generace, jistě si pamatujete loď admirála Rikera - Galaxy X se třemi warp gondolami. Přesně tuto loď od Pneumonica vám dnes nabízím. Kromě toho si konečně můžete ze sekce Ostatní modifikace stáhnout BC Mod Packager a navíc i nejnovější verzi Foundation plugin systému. Do "Mods manuálu" jsem přidal popis instalace jak dnešní Galaxy X, tak i starší Mirandy.

Nové prvky
28.4.2002 18:49
Protože se v poslední době začaly množit dotazy týkající se instalace a zprovoznění různých modifikací (především tedy lodí), rozhodl jsem se, že dám na Maeho radu a napíši takový manuál, který by podrobně popisoval, jak se která modifikace zprovozní. Zcela prozřetelně jsem začal s novými modely lodí a svoje první dojmy z mojí práce můžete získat, stáhnete-li si tento soubor. Jedná se o první verzi v budoucnu zřejmě poměrně velkého manuálu. Budete-li mít jakékoliv komentáře, ozvěte se!

Na druhý nový prvek narazíte, když se podíváte do sekce Modifikace lodí. Mr.Spock totiž jménem svým i vaším navrhl, že by nebylo od věci, kdybych ke každému downloadu modifikace (resp. tam, kde to má smysl) přidal po vzoru www.bcfiles.com screenshot ze hry, který by názorně ukázal, jak příslušná modifikace vypadá. Opět prozatím pouze první dávku této novinky si můžete prohlédnout zde.

Nová loď: Olympic
27.4.2002 17:50
Konečně se mi podařilo rozchodit model federální lodi třídy Olympic a po několika dnech klidu vám ho nabízím ke stažení v sekci Mods.

Nová loď: Defiant
22.4.2002 21:30
Za modelem federální lodi Defiant stojí trojice autorů: Admiral, USS Phenix a OptimusPrimeX. Verze, kterou vám nabízím, je již druhým vylepšeným modelem.

Bridge Commander Patch v1.1
19.4.2002 19:50
Světlo světa spatřil první opravný patch pro Bridge Commandera vylepšující hru na v1.1. Soubor má 7,6 MB a můžete si ho stáhnout odsud nebo odsud.

Nová loď: Cheyenne
18.4.2002 21:59
Tentokráte mám pro vás nový model lodi, který výjimečně nemá na svědomí Pneumonic81 ale Kevo. Jedná se o model federální lodi třídy Cheyenne.

Protože se poslední dobou začaly opět množit dotazy na téma překladu Bridge Commandera, myslím, že nebude od věci, když vám povím, že na překladu hry pilně pracuje čtveřice překladatelů doplněná skupinou betatesterů, kteří zkoumají, jestli překlad skutečně sedí. Bohužel vám však stále nemohu dát nějaké závazné datum dokončení překladu. Vydržte, blíží se to.

Nová loď: Miranda
16.4.2002 15:58
Rick Knox z Mad Doc Software vydává jeden model lodi za druhým. Tentokrát můžete vyzkoušet jeho model federální lodi třídy Miranda.

Symkova výzva
13.4.2002 21:10
"Milí Trekkies a příznivci Bridge Commandera obzvlášť. Chtěl jsem se zeptat, kdo z vás by měl zájem dělat nový český mod do BC - můstek z původní TOSové Enterprise. Hledám kohokoliv, ale především 2D grafiky - ozvěte se na můj mail. Díky, Symek."

První české modifikace!
13.4.2002 18:05
Dnes mám tu čest vám předložit první české modifikace Bridge Commandera od Symka. A sice se jedná o tři modifikace zbraní. K dispozici vám tak je růžové Teplé torpédo, fotonový kanón navržený Doktorem z Voyageru a smrtící rakve s naklonovanými kapitánkami Janewayovými!

Star Trek: Bridge Commander v Levelu
12.4.2002 19:40
Jak jsem již předem avizoval, vyšlo dnes dubnové číslo Levelu. Ten se tentokráte zachoval ke Star Treku více než velkoryse - ostatně posuďte sami: Star Trek se stal tématem čísla a je mu věnováno celých osm stránek, kde se dozvíte něco obecně o historii celé ságy, všech seriálech a filmech, něco málo i o hrách, dále pak informace o nejdůležitějších rasách a autorovi celého díla. Kromě toho tu jsou v sloupečku vyrovnány odkazy na téměř všechny nejdůležitější startrekové české weby. Autor tohoto maxi článku pak v recenzi udělil Bridge Commanderovi hodnocení 8,1/10 a nějaký dobrodinec přiložil k článku screenshot z Bridge Commander Czech Fan Site s adresou. Díky! No a pokud se náhodou najde ještě někdo, kdo Bridge Commandera nehrál, má poslední možnost vyzkoušet si hratelnou demoverzi na přiloženém CD.

Recenze, návod na osmou epizodu a model Intrepid
9.4.2002 20:25
Na jeden den tu toho máme až kam, takže pojďme na to. Šéfredaktor GamePlanet.cz Jirka Bigas napsal pro Bridge Commander Czech Fan Site podrobnou recenzi, která na vás čeká zde.

Ohledně dalšího příspěvku mě napadlo takové rčení: Kam Romulan nemůže, nastrčí Species 8472! Přesně tak! Preax nás ve svých tipech a tricích opustil těsně na začátku poslední epizody a odešel pracovat na Romulanské velvyslanectví. Proto jsem byl nucen povolat z tekutého prostoru Species 8472, který za něj návod dokončil. Jelikož jsme se shodli na tom, že si poslední epizoda pro svoji náročnost zaslouží detailnější popis, tak se nám návod trochu protáhl.

No a konečně tu pro vás mám nový model, kterým je federální třída Intrepid. Byl by tu býval byl již dávno, ale pořád se mi nedařilo ho spustit, až jsem se naštval a dávám ho sem i přes tento nesporný handicap. Podle ohlasů některých z vás vím, že tento problém nemám jenom já, takže pozor - download jen pro silné nervy! (já přitom třikrát přeinstaloval Bridge Commandera)

Informace
6.4.2002 19:50
Dnes vás budu pouze informovat o tom, že jsem začal pracovat na překladu Bridge Commandera do češtiny. Podařilo se mi totiž najít kvalitní utilitku TGL Editor, se kterou bude práce na překladu mnohem jednodušší než s původním TGL Exporterem. Pokud už někdo z vás na překladu hry pracuje, tak se mi ozvěte, ať na tom zbytečně nedělá víc lidí!

Modifikace!
4.4.2002 21:40
Já už nevím, jaké mám psát nadpisy. Vážně ne! No, ale to nic nemění na věci, že tu mám zase nějakou tu novou modifikaci: Takže dneska tu jsou nové textury pro planety a mlhoviny a dále pak klingonský taktický důstojník a vulkánský vědecký důstojník. Užijte si je. Pokud se zadaří, tak zítra přiletí možná i Defiant.

Modifikační všehochuť
3.4.2002 18:55
Zásoba modifikací se nijak netenčí, takže hurá na věc. Dneska jsem pro vás přichystal nový vylepšený model federální lodi Ambassador od Ricka Knoxe, vylepšená polarizovaná torpéda, která nikdy neminou cíl, rychlejší Rychlou bitvu a trojici nových zvukových efektů.

Tolik k modifikacím. Ještě bych vás rád požádal o jednu věc. Projekt totální předělávky Bridge Commandera do češtiny stále žije, i když se neustále potýká s různými obtížemi - zkoušíme různé audio prográmky, testujeme, jak zapadá český dabing do hry (holt Patrick Stewart je Patrick Stewart), ale co nás trápí především jsou české titulky. V uvolněném Software Development Kitu slouží jako pomocný nástroj pro jejich editaci (navíc dosti krkolomnou) šablona do Wordu. I když jsme ji zkoušeli na několika počítačích, nepodařilo se nám ji bohužel zprovoznit. Proto chci poprosit ty, kteří mají nainstalován Microsoft Word 2000 nebo XP, aby si stáhli tento 127kB soubor a zkusili ho podle mých instrukcí v readme.txt zprovoznit. Předem děkuji.

A pro změnu další modifikace...
2.4.2002 18:30
Dneska tu mám nejnovější verzi modelu federálního křižníku Akira, dva balíky nových hvězdných pozadí s mlhovinami, slunci a galaxiemi tak, jak je vyfotil Hubbleův vesmírný teleskop, a doktoři-samouci mohou provést přeměnu Boliana Brexe na Andoriána.

Několik nových modifikací
31.3.2002 19:15
Trochu jsem překopal menu modifikací, protože ve stávající podobě už přestávalo stačit a začínalo být mírně matoucí. Při té příležitosti jsem přidal rovněž několik nových modifikací - Nova torpéda, tri-kobaltová torpéda, nové hvězdné pozadí, nové červenající se textury pro klingonského Dravého ptáka a další modifikaci federální Sovereign.

Nová loď: Steamrunner a maskování pro Sovereign
30.3.2002 20:01
Sběratelé modelů federálních lodí se mohou těšit i dnes, protože tu pro ně mám zbrusu nový model federálního křižníku Steamrunner. A někomu se může šiknout i maskovací technologie pro třídu Sovereign.

Nová loď: Enterprise NCC-1701
29.3.2002 20:20
Dnes mám pro vás jeden z nejlepších modů (ne-li ten úplně nejlepší), které byly prozatím vytvořeny. Jedná se totiž o původní Kirkovu Enterprise NCC-1701. Krásně vymodelovaná - radost s ní bojovat! Vyzkoušejte a neprohloupíte.

Hromada nových věcí
27.3.2002 19:50
Nejprve "dokončení" Preaxových tipů a triků. Uvozovky jsou na místě, protože dokončení to je více než šalamounské. Ostatně posuďte sami....

Jako druhé na pořadu jednání je několik zde nových modifikací (konečně po dlouhé době, že?): Lorik nově a detailněji otexturoval federální třídu Galaxy, Excalibur2001 překopal od základů Sovereign a udělal z ní totálně smrtící plavidlo. A Darkdrone kromě nové podoby klingonského křižníku Vor'cha dodal i svoji verzi borgské Krychle.

A do třetice: Recenzi Star Trek: Bridge Commandera bude mít samozřejmě i Level a to konkrétně ve svém čtvrtém čísle, které vychází (doufám, že jsem to dobře spočítal) 12. dubna.

Star Trek: Bridge Commander v GameStaru 39
27.3.2002 10:55
Dnes se na pulty dostává předem avizované 39. číslo herního časopisu GameStar. V něm najdete slíbenou recenzi Bridge Commandera od Ivana Šilera. Ačkoliv dal nakonec hře "pouze" 78 %, z textu vyplývá, že se mu Bridge Commander líbí. Rozhodně si ale nenechte ujít malinký sloupek po levém okraji recenze honosící se názvem "komandér kovi"! Jsem rád, že Ivan věnoval Bridge Commander Czech Fan Site několik řádků. Díky! No a ti z vás, kteří stále ještě Bridge Commandera nehráli, si mohou vyzkoušet demoverzi na přiloženém CD.

Preaxovy tipy & triky - nová česká telenovela?
26.3.2002 13:20
No, doufejme, že ne. Každopádně, Preax dnes pokračuje ve svých tricích a tipech pro Bridge Commandera. Dokončí epizodu tři a provede vás až do úspěšného konce epizody číslo pět. Další pokračování na sebe jistě nedá dlouho čekat. A ještě poznámka pro všechny: Pokud si myslíte, že by třeba nebylo od věci, kdyby byl k dispozici úplný zdrcující a vyčerpávající popis všech misí, tak se do toho pusťte. Nikdo neříká, že tu má Preax monopol!

Preaxovy tipy & triky!
25.3.2002 15:20
Dva updaty za den? Proč ne! Jen se nedělejte, já vím moc dobře, že vám Bridge Commander v některých misích pěkně zatápí. Nejste sami. A právě pro takové případy tu je první část Preaxových tipů a triků. Žádné dlouhé řeči, stručně a jasně říká, co máte udělat, takže se nebojte v případě potřeby nakouknout! První část návodu vás provede až do druhé mise třetí epizody - další části budou následovat brzy.

Děkuji Preaxovi za rychlou a kvalitní práci a mám tu pro vás od něj ještě jedno sdělení: V současné době vrcholí přípravy související s otevřením Romulanského velvyslanectví! Každý, kdo by rád něčím přispěl, ať beze strachu píše na Preaxův e-mail!

Star Trek: Bridge Commander v českých herních časopisech
25.3.2002 11:59
Dnes se podíváme na to, jak se Bridge Commanderu věnují české herní časopisy. Z Levelu zprávy nemám, ale šéfredaktorové Score a GameStar informace dodali, a tak vám je mohu prezentovat:

Nové Score č. 98 informacemi o Bridge Commanderovi přímo přetéká, posuďte sami: V první řadě tu je samozřejmě třístránková recenze, ve které Tomáš Zvelebil udělil Bridge Commanderovi nejvyšší hodnocení z celého čísla - rovných 90 %. Slovní verdikt "Jednoznačně nejlepší hra ze světa Star Treku." hovoří rovněž za vše a mně nezbývá než s Tomášem souhlasit. Tím to ale nekončí, protože o pár desítek stran dál se můžete podívat na takové lehké třístránkové tipy pro začátečníky. Nezastavujme ale zbytečně, pojďme dál! Ti, kteří ještě Bridge Commandera nehráli, mají možnost zapařit demoverzi z CDčka. A konečně: Na obálce avizovaný plakát A2 s námětem Heroes of Might & Magic 4 nikoho nezaujme, protože z druhé strany je plakát Bridge Commandera! (Prostě přední strana DVD boxu ve formátu A2.) Toť Score. Výborně, pánové, jen tak dál!

A ještě GameStar. Tady bude informací míň, zato v předstihu: GameStar č. 39 s recenzí Bridge Commandera ("výrazně originální a žánrově jednoznačná Star Trek: Bridge Commander v podobě zdařilého simulátoru kapitána z prostředí slavné sci-fi") vychází ve středu 27. března!

Výsledky soutěže o originálku Star Trek: Bridge Commander!
20.3.2002 18:30
Myslím, že jména vítěze jste si již jistě všichni všimli, ale pro jistotu to tu zopakuji: Vítězem soutěže o originálku Star Trek: Bridge Commandera se stává Michal Beran! Ostatní nebuďte smutní. Do soutěže dorazilo přesně 374 přihlášek, takže si sami spočítejte, jakou šanci jste to měli. Díky vám všem za soutěžního ducha! Doufám, že pro vás tímto nepadají důvody k návštěvě těchto stránek!

Momentálně sice nestíhám, a tak vám pouze musím říct, že po uvolnění vývojářských nástrojů se s modifikacemi Bridge Commandera doslova roztrhl pytel. Na zájemce čeká kromě hromady jiných vylepšení i borgská Krychle! Pamatujte, že nejnovější modifikace najdete na Bridge Commander Files.com.

Star Trek: Bridge Commander - český manuál!
18.3.2002 22:40
Zabralo to sice několik opravdu perných a dlouhých dní, ale je to tu: Český překlad manuálu Bridge Commandera! Devadesátistránkový dokument je ke stažení v Download sekci. Doufám, že se vám bude hodit. Děkuji mnohokrát všem, kteří mi s překladem pomáhali (najdete se na poslední stránce).

Soutěž o originálku Star Trek: Bridge Commander!
12.3.2002 23:00
Tak přeci jen! Společnost Cenega Czech mi věnovala do soutěže jednu originálku Star Trek: Bridge Commander a všichni zájemci jsou srdečně zváni na nelítostný boj! Tentokrát jsem připravil něco trochu jiného. Podmínky soutěže a další nezbytné informace se dozvíte zde.

Další grafické modifikace
11.3.2002 20:20
Dvě nové modifikace od Smokeyho vám nabízí plastickou operaci prvního důstojníka (změna na Vulkánce) a opravenou texturu u lodi U.S.S. Zhukov (v originálním podání je obrácená vzhůru nohama).

Nová grafická modifikace
10.3.2002 11:40
Těm, kteří nejsou spokojeni s grafickou podobou asteroidů ve hře, by se mohl hodit nový mod od Kalashnikova.

Nové grafické modifikace
9.3.2002 20:15
Dnes jsem přidal několik nových grafických modifikací Bridge Commandera. Máme tu nový záblesk při vstupu do warpu, nový model Akiry a slibované původní uniformy Hvězdné flotily ze série Nová generace od Lorika.

Bridge Commander v obchodech!
8.3.2002 19:59
Podle Báry Veselé ze společnosti Cenega dorazil Bridge Commander do obchodů. Ti, kteří si ho chtějí koupit, si musí připravit 1.599 Kč. Hra je distribuována v DVD boxu a s anglickým manuálem.

Bridge Commander česky?
5.3.2002 10:10
Možná jste si všimli, že na TrekDnesu se rozpoutala zajímavá diskuze na téma překladu Bridge Commandera. Teď nemám na mysli překlad textů, ale i kompletní nové české nadabování všech postav! Když pomineme možná menší komplikace s licencí (ale přeci jen je to pořád jenom mod), největším problémem bude sehnat kvalitní nahrávací zařízení. Proto se vás ptám: Má někdo z vás takové zařízení, které by nám mohl na chvilku dát k dispozici? Všem zájemcům předem děkuji - a nejen já.

Vpravo si můžete prohlédnout rozpracovanou verzi starých uniforem ze série Nová generace. Tento mod připravuje Lorik a možná že s ním bude hotov do konce týdne.

Nové mody, downloady a informace o hlasovém ovládání
4.3.2002 20:37
K dispozici jsou dva nové mody od Lorika: uniformy z Voyageru a nové zvuky pro fotonová a kvantová torpéda.

Ze sekce Download si nyní můžete stáhnout manuál k Bridge Commanderovi v angličtině ve formátu PDF pro Acrobat Reader. Kromě toho si rovněž můžete stáhnout profily pro ovládání Bridge Commandera hlasem pomocí Game Voice a Game Commander 2.

Zatímco Game Voice tu zřejmě nikde neseženete, Game Commander 2 jako softwarový produkt je normálně k zakoupení v různých verzích za ceny od třiceti do čtyřiceti dolarů. Jelikož vidím, že se teď zrovna příliš šťastně netváříte, mám pro vás řešení: Na této stránce si můžete stáhnout 30-ti denní Trial verzi, která, ač pochopitelně omezena, by měla pro hraní stačit. Nemějte zbytečné obavy o download - soubor má 4,64 MB. Pro ty co stahovali demo Bridge Commandera, to je jako nic!

Informace o hlasovém ovládání vám přináší Jirka006!

MOD aneb modifikace
1.3.2002 23:59
A je to tu! V Americe vyšel včera Bridge Commander, ale už před pár dny se rozeběhla mod scéna Bridge Commandera. Cože to je ten mod? To prostě někdo změní zvuky, grafiku nebo prostě cokoliv jiného ve hře. Autoři Bridge Commandera byli velmi vstřícní, takže můžeme čekat jistě obrovskou záplavu více či méně povedených modifikací. Domovem všech těchto souborů je stránka Bridge Commander Files.com. Tam se také všichni obracejte, pokud chcete mít na disku vždy ty nejnovější věci. Jak jste si možná všimli, v menu přibyla nová položka prostě nazvaná MODS, kde budu dávat, doufejme že všechny, tyto soubory k dispozici. Musíte ovšem počítat s určitým časovým zpožděním (doufám, že bude minimální). Normálně bych to zřejmě nechal všechno na BCFiles.com, ale protože se mi zdají jejich stránky příliš pomalé a mám s nimi neustále potíže, rozhodl jsem se nakonec takto. Pokud má někdo z vás choutky na vlastní modifikace, dejte vědět - vaše soubory se tu v případě vašeho zájmu mohou klidně objevit!

Za poskytnutí důležitých informací děkuji Jirkovi006 a Species8472!

Updated preview
27.2.2002 19:55
Pro všechny, kteří ještě nehráli demoverzi Bridge Commandera, je určeno finální preview tohoto vesmírného simulátoru. Zdá se, že Bridge Commander má zpoždění jak v USA, tak bohužel i u nás. Termín vydání v ČR se posouvá nejdříve na 8. března. Další zdržení nevyloučeno.

Indyho preview
17.2.2002 22:00
Honza Váňa alias Indy - jeden z největších fanoušků Bridge Commandera - pro vás všechny bleskurychle sepsal preview k tomuto hvězdnému simulátoru založené na jeho pocitech z hratelné demoverze. Sem by měli kliknout všichni, které zajímá, jak to s Bridge Commanderem dopadlo.

Rozhovor s Davidem Litwinem
17.2.2002 11:10
Z dob ještě před vydáním dema a dokončením výroby Bridge Commandera se zachoval další rozhovor s vedoucím projektu Davidem Litwinem. To ale neznamená, že to není zajímavé počteníčko.

Hratelná demoverze Star Trek: Bridge Commander!
16.2.2002 17:05
Jak už jistě spousta z vás ví, světlo světa spatřila netrpělivě očekávaná hratelná demoverze Bridge Commandera. 112MB soubor si můžete stáhnout tady nebo tady. Několik dní předtím Activision oznámil, že Bridge Commander je Gold, tudíž vše je hotovo a začíná masová výroba CDček.

Star Trek: Bridge Commander v ČR
13.2.2002 12:50
Podle informací nové PR manažerky Bohemia Interactive Báry Veselé by měl u nás Bridge Commander vyjít (stejně jako v Anglii) 1. března. Případně se může stát, že se vydání o den dva zdrží. Tohoto časného vydání v ČR je ovšem dosaženo na úkor manuálu. Ten zůstane s největší pravděpodobností v angličtině.

Další rozhovor s Davidem Litwinem
11.2.2002 21:40
Kdo se chce dozvědět odpovědi vedoucího projektu Davida Litwina na další všetečné otázky fandů, nechť klikne sem.

Z deníčku návrháře Star Trek: Bridge Commander, záznam druhý
10.2.2002 9:50
K dispozici je druhý záznam z deníčku návrháře Star Trek: Bridge Commander, který opět napsal vedoucí projektu David Litwin. Odhalí v něm zákulisní problémy při tvorbě příběhu k tak komplexní hře a navíc vás podrobně seznámí s původním příběhem hry, který nakonec nebyl použit.

Další informace: DEMO! Hratelná demoverze by měla obsahovat první tři mise z plné verze a jednu Quick Battle mapu. Demo by se mělo objevit do dvou týdnů a Totally Games se budou snažit, aby mělo rozumnou velikost kvůli stahování.

A ještě: Minimální požadavky pro hraní Bridge Commandera:
Windows OSR2/98/ME/2000/XP
Pentium II 300 MHz (Pentium II 450 MHz doporučeno) nebo Athlon
64 MB RAM
3D grafická karta s minimálně 16 MB VRAM
650 MB na HDD plus dalších 100 MB jako odkládací prostor
DirectX 8.0a nebo vyšší
16MB grafická karta s příslušnými ovladači 100% kompatibilní s DirectX
zvuková karta 100% kompatibilní s DirectX8.0a
Čtyřrychlostní CD-ROM mechanika (600 kB/sec)

Rozhovor s Davidem Litwinem
9.2.2002 10:50
Rozhovory se členy Totally Games se objevují jak houby po dešti. Dnes tu máme další interview s hlavním návrhářem Bridge Commandera Davidem Litwinem.

A ještě tu mám zajímavou (a tentokráte snad již přesnou) informaci o datumu vydání této hry: Vězte tedy, že v Americe vychází Bridge Commander 26. února a v Anglii 1. března (obojí tohoto roku). Datum vydání v České republice je mi prozatím neznámé.

Nové screenshoty
6.2.2002 18:29
Na internetu jsem našel další nové screenshoty z Bridge Commandera. Konkrétně se jedná o následujících 19 obrázků (s pořadovým číslem 149-167).

Interview s Larrym Hollandem
29.1.2002 22:00
Nejnovější rozhovor s prezidentem a zakladatelem týmu Totally Games, který vyvíjí Bridge Commandera, na vás čeká přímo tady.

Novinky a screenshoty
23.1.2002 22:40
Objevil jsem několik nových zpřesňujících a doplňujících informací k Bridge Commanderovi, které vám tu teď budu prezentovat: Scénář ke hře, který z velké části vytvořila známá spisovatelka D.C. Fontana, má velmi slušných 700 stran! Můj smyšlený příběh z prvního preview prakticky stále plus minus platí, ovšem s několika změnami: Vaše první loď, loď třídy Galaxy, se nejmenuje Icarus, jak bylo původně zamýšleno, ale byla přejmenována na U.S.S. Dauntless. Příběh hry se odehrává v oblasti vesmíru známé jako Maelstrom, která leží velmi nevýhodně mezi územími Klingonů, Romulanů a Cardassianů. Protože se Bridge Commander odehrává po skončení války s Dominionem, měla by být posledně jmenovaná rasa v troskách, ovšem není vše tak, jak se zdá, a Cardassianům se podařilo nevídaným způsobem vzchopit, příčina čehož bude objasněna v průběhu hry. Z oblasti Maelstrom pochází také nová, stále bezejmenná a blíže nespecifikovaná rasa. Hra se rozpíná přes 26 - 30 misí a její lineární přesto však trošinku se větvící příběh nabízí čtyři různé závěry! Jak již bylo řečeno dříve, ve hře vás čeká kapitán Picard (Patrick Stewart), nadporučík Data (Brent Spiner) a také Martha Hackett, což předpokládám že většině z vás, stejně jako mně, příliš neřekne. Ovšem jakmile vyslovím její podobu z Voyageru, bude vše hned jasno. Touto osobou totiž není nikdo jiný než........Seska! Ano! A protože v této době by Seska měla být snad ještě legitimní Cardassiankou, bude velice zajímavé sledovat její herní osudy.

Na světě je také nová čtyřčlenná várka Screenshots of the Week, a k tomu jsem narazil na sedm dalších nových screenshotů, které si můžete prohlédnout zde.

Z deníčku návrháře Star Trek: Bridge Commander
4.1.2002 20:10
Zápisky z deníčků herních návrhářů se stávají hezkým zvykem (alespoň co se startrekových titulů týče) a dnes máte možnost začíst se do poznámek hlavního návrháře a programátora Bridge Commandera Davida Litwina.

Bridge Commander je BETA!
2.1.2002 17:35
Těsně před Vánocemi dosáhl Bridge Commander BETA stádia a nezadržitelně se blíží mílovými kroky ke svému vydání. Při této příležitosti byl vydán tucet (tedy dvanáct) nových screenshotů, které na vás čekají přímo tady.

Tak, teď už snad konečně bude jasno...
19.12.2001 23:00
Ta videa mě snad opravdu zničí. Právě jsem věnoval hodinu tomu, abych zjistil, co je které zač, a dospěl jsem k následujícímu závěrečnému resumé:

Ukázka z intra (30.9 MB) = ukázka z intra (8.73 MB) (původně Trailer 1) (a navíc i s hudbou!)
Final Trailers: (17.4 MB, 7.21 MB, 9.37 MB a nově 1.4 MB(!) z BonusWebu (DivX kodek)) - jedno a to samé
Trailer 1 (původně Trailer 2): údajně byla tato verze předváděna na E3 2001
Trailer z pc.ign.com: podobný Traileru 1, ale přesto obsahuje dost jiných záběrů
video z E3 2001, PC Games.de a GameStar.de: momentálně nedostupné, pokusím se nahradit z vlastních zdrojů
zbývající dvě videa (ukázka z DS9 vztahující se k jednomu z rozhovorů a video z E3 2000): zajištěny z vlastních zdrojů a OK

Ukázka z intra
19.12.2001 21:05
Konečně funkční video ukázku z intra si můžete stáhnout z Download sekce. Je to pěkný třicetimegový macek a navíc bez zvuku, ale vypadá to pěkně, to jo.

Žádný Trailer 3
18.12.2001 11:02
Tak ne, nový trailer se nekoná. Po jeho shlédnutí jsem zjistil, že to je "obyčejný" Final Trailer. Na druhou stranu je ze všech Final Trailerů nejmenší, takže kdo ješte tento trailer neviděl, má jasnou volbu.

Nové screenshoty
18.12.2001 11:00
Dnes se objevila čtveřice nových Screenshots of the Week, kterou doplňuje sedm screenshotů z Bridge Commander túry.

Sekce downloadů prošla menší úpravou. Odkazy na již neexistující videa jsou odstraněny, přibyly odkazy na přehrávače (několik z vás si nevědělo rady s BIK formátem), a ti kteří nemají BIK formát rádi a nevadí jim několik MB navíc, si mohou stáhnout zazipovanou AVI verzi Final Traileru. Kromě toho se vám nabízí i další Bridge Commander Trailer s pořadovým číslem 3.

Podle oficiálních informací z Activisionu je Bridge Commander plánován skutečně na březen, takže čekejme dál...

Kdy vyjde Bridge Commander?
10.12.2001 23:55
První věc: Vpravo si můžete prohlédnout návrh krabice Bridge Commandera (je docela pravděpodobné, že nakonec bude krabice takhle skutečně vypadat).

Za druhé: Možná že už vám došlo, že to Bridge Commandera do Vánoc na pulty obchodů nestihne. Jak to tedy bude? No, informace (stále neoficiální) se rozcházejí. Podle některých Bridge Commander vyjde na přelomu ledna a února příštího roku. Podle informací na stránkách EBgames by měl vyjít dokonce 12. března 2002! Takže si počkejme a uvidíme...

A do třetice všeho dobrého: Světlo internetu spatřila další fan stránka, která nese honosný název BridgeCommanderFiles.com. Na co se autoři těchto stránek soustředí, je z názvu naprosto jasné.

A ještě jedna věc: Z Download sekce si můžete stáhnout oficiální videotrailer ve formátu BIK.

Šest nových screenshotů
3.12.2001 23:15
Na světě je šest nových Screenshots of the Week, které si můžete prohlédnout zde.

Jistě jste také nepřehlédli banner, který jsem za účelem propagace Bridge Commandera stvořil. Pokud vás napadají nějaká výborná hesla, která by se pro Bridge Commander bannery hodila, dejte vědět a já je použiji!

Rozhovor s Davidem Litwinem a trailer
20.11.2001 12:30
Našel jsem jeden sice trošku postarší rozhovor s Davidem Litwinem, ale jelikož je v něm pár nových věcí, rozhodl jsem se, že ho přeci jen přeložím.

Také jsem narazil na jeden videotrailer, který jsem ještě neviděl. Podle toho, že obsahuje už nové logo, tipuji, že zas tak starý nebude. Stahovat můžete odtud.

Patnáct nových screenshotů!
19.11.2001 14:30
Před několika dny se objevily čtyři nové Screenshots of the Week, které společně s jedním, který jsem někam zašantročil, najdete mezi ostatními Screenshots of the Week. Activision minulý týden vyrazil s Bridge Commanderem na poslední túru po amerických časopisech, takže se začínají objevovat i další screenshoty. Prvních deset, na které jsem narazil, si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Tři nové Screenshots of the Week
10.11.2001 9:50
Tento týden tu pro Vás mám další tři Screenshots of the Week. Na jednu stranu to vypadá skvěle, na druhou stranu se čím dál tím víc bojím, na čem se to vlastně bude hýbat (natož pak plynule hrát).

Nové logo, screenshoty a wallpapery
24.10.2001 13:10
Vpravo od tohoto textu si můžete prohlédnout nové logo Bridge Commandera, které rozhodně není krokem zpět. Z českého zákulisí vyšlo najevo, že Bridge Commander u nás vyjde možná-snad-ještě-se-neví-nikdo-to-nepotvrdí kolem 20. prosince (tohoto roku). Světlo světa také spatřily dva nové Screenshots of the Week a v sekci downloadů si nyní můžete stáhnout osm nových pozadí do Windows ve třech rozlišeních (1024x768, 800x600 a 640x480).

Nové screenshoty, dva rozhovory a informace ze zákulisí
13.10.2001 17:00
Vydání Bridge Commandera se blíží a frekvence vydávání screenshotů se zrychluje, takže dnes si můžete prohlédnout další dva nové Screenshots of the Week opět se skvělými efekty. Kromě toho vám nabízím dva nové rozhovory - jeden s Davidem Litwinem (vedoucím Bridge Commander týmu) a druhý s Davidem Litwinem a Erikem Novalesem (programátorem). Protože je příběh hry již plně doladěn, dochází i k namlouvání všech postav. Krátký pohled do zákulisí se vám nabízí zde.

Rovnou čtyři Screenshots of the Week
11.10.2001 00:20
V sekci Screenshotů se můžete pokochat čtyřmi novými screenshoty. Jistě uznáte, že vypadají parádně.

Čtyři Screenshots of the Week a informace z týmu
27.9.2001 19:55
Pravidelný týdenní Screenshot of the Week se změnil na nárazové Screenshots of the Week jednou za čas, ale aspoň to. Nové čtyři přírůstky najdete na této stránce.

K tomu dnes ještě přidám pár řádek: Podle nejnovějších informací z výroby Bridge Commandera se tým Totally Games v současné době zabývá posuzováním odezvy z posledního interního a externího testování hry, čímž by měl dokončit poslední krok před přechodem do beta stádia. Rovněž se proslýchá, že beta verzi bude testovat malá Activisionem předem vybraná skupinka dobrovolníků a testování tak nebude zpřístupněno veřejnosti. Na druhou stranu pozitivní zprávou je, že by se před vydáním hry (odhadem koncem příštího měsíce) měla objevit demoverze (která bude podle mě obsahovat několik skirmish map jak pro single, tak pro multiplayer). Kromě toho se chystá i možnost předobjednat si tuto hru, což pro nás zase až takový význam nemá. Na příští týden je slíbeno několik nových wallpaperů a objevit by se rovněž měly nějaké náčrtky postav a další informace. Počkáme a uvidíme.

Další dva nové Screenshots of the Week
7.9.2001 20:45
Světlo světa spatřily dva nové Screenshots of the Week, které na vás jako vždy čekají zde.

V sekci Odkazů přibylo rovněž pár nových adres, které Vás zavedou na nové fan stránky a na stránky vznikajících multiplayerových klanů.

Dva Screenshots of the Week
26.8.2001 20:20
Po delší době se zase objevil update na oficiální stránce Bridge Commandera, a tak vám mohu přinést dva nové Screenshots of the Week.

K tomu přidám ještě několik nových informací: Bridge Commander vstoupil do alfa stádia. To znamená, že byla ukončena nejdelší část výroby a nastává období nejrůznějšího dolaďování, po kterém přijde beta verze. Oficiální datum vydání však Activision ještě stále nestanovil. Na evropské počítačové show ECTS v Anglii (2. - 4. září) by se měla ve stánku společnosti NDL objevit speciální verze enginu Bridge Commandera (NDL je společnost, která vytvořila grafickou technologii, na které běží Bridge Commander). Pokud se pojedete podívat, určitě tenhle stánek nevynechejte.

Dalších deset zbrusu nových screenshotů
19.8.2001 22:45
Mám tu pro vás dalších deset nových screenshotů. Pořádně si je vychutnejte.

Tři nové screenshoty
12.8.2001 22:40
Při smejčení po internetu jsem čirou náhodou narazil na tři nové screenshoty z Bridge Commandera, které si můžete prohlédnout v sekci screenshotů.

Screenshot of the Week 39
11.8.2001 21:45
Tentokráte si vychutnejte nějaké ty světelné efekty. Nevím sice, co to je, ale vypadá to... barevně. Hmmm. Tenhle update je nějak krátký...

Screenshot of the Week 38 a update FAQ
4.8.2001 13:27
Nový Screenshot of the Week ukazuje světelné efekty při napadení dvou lodí třídy Sovereign záhadným nepřátelským plavidlem. Ve FAQu přibyla jedna nová otázka a změnila se odpověď na otázku ohledně hry více hráčů.

Screenshot of the Week 37, informace o multiplayeru a rozhovor s Larrym Hollandem
29.7.2001 20:35
Na screenshotu z tohoto týdne vidíte, jak loď třídy Akira ztrácí jednu gondolu. Kvalita, jako vždy. Ale to tentokráte není to hlavní!

I když členové vývojářského týmu Totally Games, kteří pracují na Bridge Commanderovi, oznámili na květnové výstavě E3 v Los Angeles, že Bridge Commander nebude obsahovat multiplayer, je vše zase jinak. Před několika dny totiž Activision společně s Totally Games oznámil, že Bridge Commander BUDE obsahovat pět různých multiplayerových módů: deathmatch, týmový deathmatch, Federace vs. ne-Federace, obrana a útok na hvězdnou základnu a střílení na krocana. Všechny tyto módy si budete moci zahrát ve čtyřech lidech přes internet a až v osmi po lokální síti.

Blíže k jednotlivým módům: Deathmatch a týmový deathmatch je asi jasný. Jedinec nebo skupina lidí bojuje proti ostatním a snaží se získat co nejvyšší skóre před vypršením nějaké lhůty (jako třeba počet zničených protivníků nebo uplynutí přednastavené doby). V módu Federace vs. ne-Federace budou bojovat lodě tříd Sovereign, Galaxy, Akira a Ambassador proti výkonově podobným lodím z říší Romulanů, Klingonů a Cardassianů. V módu obrana a útok na hvězdnou základnu budou muset hráči ubránit svoje hvězdné základny před útoky nepřátel. V posledním módu - střílení na krocana - je úkolem hráče sestřelit co nejvíce nepřátelských lodí v omezeném časovém limitu.

A ještě dodám, že Bridge Commander je oficiálně plánován na čtvrtý kvartál tohoto roku. Jenom aby Activision nezačal taktizovat a nevydal ho až v předvánoční nákupní horečce. To by totiž přes Vánoce pařili jenom v Americe a my bychom jedli cukroví a koukali na pohádky.

Pár dalších věcí vám odhalí rozhovor s prezidentem Totally Games a hlavním návrhářem Larrym Hollandem.

Screenshot of the Week 36
21.7.2001 9:05
Vpravo vedle textu se nalézá 36. Screenshot of the Week, na kterém názorně vidíte, jak reálně je zpracováno chování posádky při poškození můstku.

Screenshot of the Week 32 a FAQ
7.7.2001 13:32
Tak to vidíte, zrovna když se rozhodnete dělat pravidelné updaty, neděje se ve světě Bridge Commandera zhola nic. Tedy až do čtvrtka. To totiž vyšel 32. Screenshot of the Week, na kterém vidíte rozpadající se loď třídy Nebula.

Také jsem napsal menší FAQ, ve kterém najdete odpovědi na často kladené dotazy, aby i ti, kteří se právě teď o Bridge Commanderovi dozvěděli, byli v obraze a nemuseli prolézat hromadu textů.

Screenshot of the Week 31
24.6.2001 7:51
Tady máte nový Screenshot of the Week. Na něm vidíte, jak to vypadá, když dostáváte na zadek.

Z Download sekce si můžete stáhnout dva nové trailery k Bridge Commanderovi. Nevypadají vůbec špatně. I když nejsou velké, přeji vám, abyste se trefili do "downloadovacího okna", protože včera jsem Trailer 2 stahoval přes dvě hodiny.

Podle Totally Games nastaly nějaké skvělé novinky při výrobě, které jsou stále v "top secret" stádiu. Prý budou odtajněny někdy začátkem příštího měsíce. To jsem teda zvědav.

Také jsem přihodil dva nové odkazy na Bridge Commander fóra do sekce Odkazů.

Dvě nové sekce: News Archive a Odkazy
20.6.2001 20:10
V menu dnes přibyly dvě nové sekce: News Archive, kde najdete starší zprávy, a Odkazy, kam jsem umístil několik zajímavých odkazů.

Rozhovor s D.C. Fontanou
18.6.2001 19:55
Rozhovor s D.C. Fontanou - spisovatelkou, která spolupracuje s Totally Games při vytváření příběhu a postav Bridge Commandera, si můžete přečíst zde.

Maximální update!
17.6.2001 22:24
Star Trek: Bridge Commander Fan Site je zpět - s úplně novým designem, spoustou nových informací a příslibem pravidelných updatů!

Po více než měsící jsem zpět a přináším s sebou spoustu nových věcí. Čeho jste si určitě všimli, je naprostá změna designu (všichni se shodneme, že k lepšímu), tak ať se vám líbí. Teď už ale přejděme k aktuálním novinkám:

V sekci screenshotů si můžete prohlédnout všechny Screenshots of the Week, (pravděpodobně) všechny ostatní dosud uvolněné screenshoty a také 32 screenshotů z herní výstavy E3 v Los Angeles. Ze stejné výstavy pochází 8 minut a 21 vteřin dlouhé a 10 MB velké video, které si můžete stáhnout odsud. Dnešní update ukončíme dlouhým rozhovorem s Dannym Pelfreym, který skládá hudbu k několika startrekových hrám včetně Bridge Commandera.

No dobře, tak ještě jedna zpráva, ale tu bych vám snad ani radši neříkal, ale jak chcete:
Peter Leahy z Totally Games - týmu, který vyvíjí Bridge Commandera - oficiálně oznámil, že Bridge Commander NEBUDE obsahovat multiplayer. Protože prý chtějí vytvořit tu nejlepší startrekovou hru všech dob, zjistili, že potřebuje ještě spoustu práce, takže zrušili hru pro více hráčů a od teď se budou soustředit už pouze na single player. Součástí hry ale bude tzv. Quick Battle, tzn. rychlá bitva, kde se posadíte do kapitánského křesla buď na U.S.S. Icarus (třída Galaxy) nebo U.S.S. Sovereign (třída Sovereign), zvolíte si spojence a nepřátele a zabojujete si.
Součástí zprávy bylo ještě jakési časové rozvržení celého projektu. Vězte tedy, že v červnu je plánována alfa verze, beta je očekávána v červenci a hotov by měl být Bridge Commander v září. Do obchodů by se pak měl dostat někdy mezi polovinou září a začátkem října.

Další várka screenshotů
6.5.2001
Od posledního updatu utekla předlouhá doba, ale jsem tu a se mnou tu je pár screenshotů.

Textový update se prozatím konat nebude, protože ve světě Bridge Commandera se toho příliš neděje, ale pokud bych si mohl trochu zasýčkovat, tak bych si tipnul, že se vydání Bridge Commandera ještě posune...

Nové screenshoty a video
28.3.2001
Po dlouhé době vám přináším kupu nových screenshotů (přesněji řečeno 17) a k tomu si můžete stáhnout již druhý videotrailer ve formátu MPEG. Tentokráte to je sestříhané video, které vyšlo v německém PC Games a které do této podoby upravili autoři německých fan stránek STBC.DE. Minutu a sedmnáct vteřin dlouhé video zabírá necelých 21 MB.

Update. Poměrně velký.
10.2.2001
Spousta nejrůznějších informací na vás čeká na této stránce.

Dva nové screenshoty a další interview s Totally Games
26.1.2001
V uplynulých čtrnácti dnech spatřily světlo světa dva nové screenshoty, představující detailně obě lodě Federace, kterým budeme mít tu čest velet, a objevilo se i další interview s Totally Games.

Na fóru už se toho tolik nestalo, takže jediné dvě otázky, které stojí za zmínku, najdete právě tady:

The Real Steve se ptal, jak bude přesně vypadat hra v tzv. Skirmish módu (multiplayer pro jednoho živého hráče). David Litwin si není jistý, kolik času budou Totally Games mít na vylepšení módu pro rychlou bitvu, ale momentálně to je tak, že hrát budeme moci klasicky buď v můstkovém nebo taktickém provedení, protože v tomto módu si můžeme vybrat ke komandování pouze mezi Galaxy a Sovereign, ovšem jako nepřítele si můžeme stanovit jakoukoliv loď, která se ve hře objeví.

Jonase zajímalo, kdy se na oficiálních stránkách objeví příběh lodi Icarus. Matthew Kagle - jeden z tvůrců misí - na něm pracuje. Trochu ho prý potřebuje vyleštit, aby ho mohl poslat Paramountu ke schválení. Takže ještě chvíli budeme muset vydržet.

Screenshot, informace a interview
14.1.2001
Nejnovější Screenshot of the Week, aktuální informace z fóra a pátý rozhovor s týmem Totally Games. To vše najdete právě zde.

Nový Screenshot of the Week
5.1.2001
Uplynulých čtrnáct dní se toho ve světě Bridge Commandera příliš nestalo. Takže si alespoň prohlédněte "speciální" Screenshot of the Week.

Jedinou novou informací z Bridge Commander fóra je příznivá zpráva, že Deemon, který pracuje pro EA, bude vytvářet nové modifikace pro Bridge Commandera, až se objeví. Těšit se můžeme na několik desítek lodí, a pokud někdo z vás vytvořil nějaký model ke Klingon Academy, má 3D Studio MAX a chce se podílet na modifikacích Bridge Commandera, tak se může ozvat ALImu G na ICQ 76374238.

Hromada informací!
23.12.2000
Několik nových screenshotů, dva nové rozhovory a přepis chatu s Totally Games - to vše vás čeká v dnešním updatu.

Screenshot of the Week
9.12.2000
A už tu je další Screenshot of the Week, tentokráte ho ale nedoprovází historky z fóra. Podrobnější informace se dozvíte na tomto místě.

A další zprávy a nový Screenshot of the Week
2.12.2000
Jako každý týden k vám přichází Screenshot of the Week a hromada čestvých informací z fóra. Více však již zde.

Nový Screenshot of the Week a zprávy z fóra
24.11.2000
Po týdnu jsem si pro vás připravil další Screenshot of the Week a kupu informací z fóra.

Aktuální informace o vývoji Bridge Commandera
22.11.2000
První hratelná verze byla přijata a vývoj hry postupuje kupředu. Totally Games zapracovali a představili Activisionu první hratelnou verzi Bridge Commandera. Všichni v Activisionu z toho prý byli velmi nadšeni. Umělecký tým právě pracuje na úvodní filmové scéně, vytváří a texturuje trojrozměrné planety, připravuje různé stupně detailů u modelů a vyráí i dok. Návrháři misí oslavují blížící se svatbu hlavního tvůrce misí, přijali nového člena svého týmu a dále vylepšují scénář a příběh. Programátoři pracují na množství klíčových prvků, jako jsou podoba taktického rozhraní, nové grafické efekty jako mlhoviny, kromě mnoha dalších věcí se dále zabývají multiplayerem, vylepšováním umělé inteligence a vlečným paprskem. Oddělení záruky kvality přijímalo nové členy, prověřovalo nejnovější verze enginu a přijalo dalšího testera, který začne pracovat v prosinci.

Pátý Screenshot of the Week a další várka informací z fóra
17.11.2000
Další týden přinesl nový Screenshot of the Week a množství informací z fóra. Podrobněji viz tato stránka.

Nový Screenshot of the Week a informace z fóra
11.11.2000
Čtvrtý Screenshot of the Week a informace z fóra na vás čekají zde.

Interview s Lawrencem Hollandem a Davidem Litwinem
8.11.2000
Před několika málo dny se objevilo interview s Lawrencem Hollandem (hlavním návrhářem) a Davidem Litwinem (vedoucím projektu) z Totally Games. I když některé otázky byly již na jiném místě zodpovězeny, najdete překlad celého rozhovoru zde.

Třetí Screenshot of the Week a informace o fóru
4.11.2000
Před několika dny bylo na domovské stránce Totally Games spuštěno provizorní fórum o Bridge Commanderovi. Bližší informace a první zprávy z fóra se dozvíte na této stránce.

Nové screenshoty a video z E3
31.10.2000
Dnes jsem přidal šest nových screenshotů, které si můžete prohlédnout zde.

V nově založené sekci Downloady najdete tříminutové video, ve kterém Totally Games představují Bridge Commandera.

Nové interview a Screenshot of the Week
26.10.2000
Včera se na amerických fan stránkách Bridge Commandera - The Bridge - objevila druhá část rozhovoru s týmem Totally Games. Překlad obou dvou částí najdete zde.

Rovněž včera vydali Totally Games druhý Screenshot of the Week, který si můžete prohlédnout na této stránce. Minule jsem to sice nezdůraznil, ale asi je vám všem jasné, že screenshoty z kategorie Screenshot of the Week jsou orámovány fialovou barvou.

Z domácích luhů a hájů pochází zbývající zprávy. Český on-line magazín o počítačových hrách GAMENET.CZ uveřejnil na svých stránkách moje první preview Bridge Commandera a dnes k tomu přibyly i wallpapery.

A když chci jít skutečně do podrobností, tak na stránkách on-line magazínu o počítačových hrách HREJ! se již nějakou dobu vyskytuje krátké preview na Bridge Commandera. Máte tedy možnost srovnání.

Bridge Commander Fan Site se přesunula
23.10.2000
Vaše oblíbené stránky se právě dnes přesunuly. Více informací na vás čeká zde.

Update na stránkách www.bridgecommander.com
18.10.2000
Včera vpodvečer došlo k updatu na oficiální stránkách Bridge Commandera. Na následujících řádcích shrnu, co nového jsem se dozvěděl.

Tři nové screenshoty
17.10.2000
Dnes jsem na internetu objevil tři nové screenshoty, takže dopřejte svých kukadlům pohled na tu parádu.

Dva nové rozhovory a navíc jsou tyto stránky v Redboxu
15.10.2000
Dnes jsem přidal dva nové rozhovory. Jedním z nich je v pořadí již třetí rozhovor s Lawrencem Hollandem. Tím druhým je pokec s týmem Totally Games. Příjemné počteníčko.

Od dnešního dne máte také možnost vyhledat si tyto stránky přes katalog RedBox.cz.

Totální update!
13.10.2000
U příležitosti toho, že se z Bridge Commander Preview staly oficiální české fan stránky, jsem úplně změnil jejich podobu. Kromě tohoto důvodu mě ke změně vedl i fakt, že informací o Bridge Commanderovi začíná přibývat a stará podoba začínala být pěkně nepřehledná. Oproti tomu současná verze se nechá snadno upravovat a rozšiřovat o další části. Netvrdím ale, že toto je konečná podoba těchto stránek. Michael Webster z Activisionu mi totiž řekl, že na konec roku plánují vydat jakýsi balíček materiálů pro fan stránky, který by obsahoval některé "originální prvky". Takže se zatím můžeme jen dohadovat a čekat.

K dnešnímu dni se rovněž zdvojnásobil počet screenshotů, takže máte možnost vychutnat si další skvělé záběry ze hry.


Bridge Commander Preview je ode dneška oficiální českou fan stránkou!
6.10.2000
Dámy a pánové, s nesmírnou hrdostí vám slavnostně oznamuji, že Star Trek: Bridge Commander Preview se právě dnes stal oficiální českou fan stránkou!

Je to oficiální!

Jakkoliv neuvěřitelně to může znít, podívejte se sami na domovskou stránku Bridge Commandera.

Tak co je vlastně v říjnovém čísle PC Gameru?
3.10.2000
Ano, skutečně je to tak. Neuběhlo ani tolik času a i vy máte možnost pohlédnout na obrázky a přečíst si preview z říjnového vydání amerického PC Gameru. Za pomoci několika mých kontaktů v USA se mi podařilo získat ony čtyři inkriminované stránky. Výsledek mojí snahy můžete posoudit na následujících řádcích.

Další změny a navíc jedno upřesnění příběhu
30.9.2000
Dnes došlo k několika změnám na stránce profilu týmu Totally Games. Všechny tyto změny nastaly v důsledku toho, že i obrázky se členy Totally Games přešly na nový způsob zobrazování ve svých původních velikostech.

U prvního rozhovoru s Lawrencem Hollandem (z 23.8.2000) teď najdete i jeho fotku.

A ještě malinká korekce příběhu. Ona sluneční erupce, která vás nepřímo pasuje na kapitána, zničí i výzkumnou stanici Federace. Další dobrý motiv pro zvýšení úsilí při pátrání.

Nové screenshoty a malé velké změny
29.9.2000
Dnes jsem přidal několik nových screenshotů a změnil jsem také způsob, jakým se zobrazují jejich zvětšené podoby. To s sebou přináší i další změny. Zda ty kladné převáží záporné, nechám na vás. Výhodou je, že screenshoty se teď zobrazují po odkliknutí ve své původní velikosti (která u některých činí až 1600x1200 pixelů) a měly by se zobrazovat rychleji než dříve. Na druhou stranu už mezi nimi nemůžete přecházet šipkami "Previous" a "Next". To podle mě ale nevadí, protože se stále častěji objevuje tento nový způsob zobrazování screenshotů na úkor podoby se šipkami. Další co zmizelo, jsou komentáře ke každému screenshotu. Hlavním důvodem této změny je fakt, že je a bylo by čím dál těžší vymýšlet k nim nové a originální komentáře. Já jsem se k tomuto kroku dlouho odhodlával, zvažoval jsem pro a proti a doufám, že moje rozhodnutí se vám bude líbit.

Další řádky se už netýkají změn, ale přinášejí vám trošku nových informací. V první řadě tu máte jeden malý obrázek, který se právě pro svoji velikost (vlastně malinkatost) nedá považovat za screenshot. K němu přidám jen takový kousavý komentář. Moc by mě zajímalo, jakým způsobem to tam všichni sedí?

Druhá a pro tentokráte poslední zpráva je bohužel z kategorie těch ne příliš vítaných. I když to zatím stále nemám potvrzeno, je pravděpodobné, že vydání Bridge Commandera se opozdí. Takže od teď platí: Datum vydání někdy v létě příštího roku.

Bridge Commander Preview slaví výročí jednoho měsíce
22.9.2000
Dnes slaví české stránky o Bridge Commanderovi výročí jednoho měsíce své existence. A při té příležitosti vás mohu informovat, že právě ode dneška můžete tyto stránky najít v Seznamu.

V Americe vyšel PC Gamer. Pro vás mám wallpapery.
16.9.2000
Tak v Americe vyšlo říjnové číslo PC Gameru. Jak jste si už jistě přečetli na jiném místě na těchto stránkách, na titulní stránce najdete obrázek z Bridge Commandera a uvnitř čtyřstránkové preview s exkluzivními screenshoty. Protože u nás zřejmě toto vydání k dispozici není (ani JRC PC Gamer nedováží), bude vám muset pro začátek stačit alespoň obrázek obálky. Ovšem tak snadno se nedám!

Také jsem konečně přidělal stránku s wallpapery, které si můžete stáhnout v takovém rozlišení, jaké vám nejlépe vyhovuje.

Co jsme se dozvěděli o Bridge Commanderovi nového?
10.9.2000
Žhavé novinky ze světa Bridge Commandera si můžete přečíst zde.

Nové interview, nové fotky a nová služba
8.9.2000
Na dnešní den jsem pro vás připravil již druhé interview s Lawrencem Hollandem, v profilu Totally Games se objevily nové fotografie a to není vše! Chcete-li být informováni o aktualizacích těchto stránek, stačí, když pošlete třeba i prázdný e-mail na moji adresu, a já vás budu informovat vždy, když dojde na stránkách o Bridge Commanderovi ke změně. Mail může být klidně úplně prázdný, ale potěší mě jakýkoliv váš názor na tyto stránky. Líbí se vám pozadí? Nebo dáváte přednost spíše "hvězdnému" provedení? Co si myslíte o Bridge Commanderovi? Chcete se na něco zeptat lidí z Totally Games? Napište a uvidíme....

Profil Totally Games a Interview s Lawrencem Hollandem
23.8.2000
Dnes jsem pro vaše počteníčko připravil unikátní věc: Důkladný profil vývojářského týmu Totally Games, který připravuje hru Bridge Commander, a jako třešničku na dortu se začtěte do interview s Lawrencem Hollandem - zakladatelem a prezidentem tohoto týmu.

Bridge Commander Preview startuje!
22.8.2000
Dnes nadešel onen den, kdy jsem konečně spustil stránky Bridge Commander Preview - stránky věnované připravovanému hvězdnému simulátoru Star Trek: Bridge Commander. Pokud se chcete o této hře dozvědět více, přečtěte si preview.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 29.8.2004

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Bridge Commander najdete zde.