Strana 6

Smugglers Den"Smugglers Den"
Loď: USS Ranger
Třída: ConstitutionV této misi musíš letět do systému Lambda Trianguli a dopravit pašeráka Marcaie zpět na základnu. Marcai má tak cenné informace, že je Federace ochotna přehlédnout jeho nechvalně známou minulost, takže by jsi ho měl raději dostat bezpečně zpět.

Leť do systému Lambda Trianguli: Když poprvé zavoláš Marcaie, požádá tě, abys přiletěl blíže. Jakmile tak uděláš, zaútočí na Marcaie lehký romulanský křižník. Ochraň Marcaie a znič Romulany. Právě když budeš s Romulany končit, spustí autodestrukci. Zavolej Marcaie a on ti řekne, že je připraven jít - souřadnice budou zadány automaticky tvým navigátorem. Leť tam.

Přeprav Marcaie na hvězdnou základnu: Až zastavíš, zjistíš, že tě Marcai poslal do systému Draconis. Přímo před tebou bude několik asteroidů. Potom co přiletí Marcai, vynoří se dvě venturijské lodě, které se dosud skrývaly mezi asteroidy a zaútočí na tebe. Znič je obě.

Potom co zničíš Venturiány, můžeš zavolat Marcaie a zjistíš, že už s tebou nechce letět. Přepni phasery na vyřazení a zaměř jeho impulzní motory. Střílej, dokud nevypadnou, pak použij vlečný paprsek a vrať se ke hvězdné základně.

Common Ground"Common Ground"
Loď: USS Paris
Třída: ExcelsiorLeť k Astareii III, najdi ztracené lodě, prohledej systém Hashapur: Až doletíš k planetě Astarea III, zjistíš, že tu nejsou ani klingonské, ani romulanské, ani gornské lodě. Velvyslanec Varo to vysvětlí tak, že zmizeli poblíž systému Hashapur a požádá tě, abys tam letěl a podíval se po nich.

Prohledej systém Hashapur: Leť do systému Hashapur. Protože tu nenajdeš nic zajímavého, pokračuj do systému Divan.

Prohledej systém Divan, prohledej “Well of Discord”: Další souřadnice tvého pátrání jsou trochu živější: Když dorazíš do systému Divan, najdeš nákladní loď “Mothers’s Pride”, na kterou útočí venturijští piráti. Znič Venturiány (jednoduchý úkol), pak vyraz k “Well of Discord”. Tam najdeš všechny ztracené lodě. Nepřecházej na červený stupeň - jestliže tak uděláš, když přiletíš, zaútočí na tebe hromadně.

Poté, co si promluvíš s několika kapitány, zjistíš, že se zdá, že všichni chtějí mír. Ujisti se, že máš sklopené štíty. Zavolej venturijskou loď (budeš muset projet dolů seznam lodí pomocí “šipky dolů” nebo můžeš jít ke komunikační stanici, kliknout na venturijskou loď a pak na “Hail”). Je mnohem hovornější, než zbytek a odhalí, že je ovládán nějakým druhem životní formy. Jakmile ukončí rozhovor, zůstaň na zeleném stupni a vyraz přímo k venturijské lodi. Až se dostaneš do vzdálenosti 6 000 metrů (nebo i blíže), přejdi na červený stupeň a zahaj palbu na Venturiány vším, co máš. Ostatní lodi se tě pokusí napadnout, ale mělo trvat jen chvilku zničit Venturiány - a až se tak stane, všechny ostatní lodě přestanou střílet na tebe a budou tě následovat zpět na mírovou konferenci. Pak zavolej Astareány na lodi Astarea III. Mise dokončena.

The Ultimate Klingon"The Ultimate Klingon"
Loď: USS Paris
Třída: ExcelsiorKlingonská flotila překročila neutrální zónu a útočí na dopravu Federace. Tvůj úkol: Vést síly, které mají zastavit plenící Klingony.

Leť do systému Danube, pohlídej Klingony: V systému Danube se setkáš s “USS Rutheford” a “USS Alexandria”, a také se zničenou nákladní lodí. Oscanuj nákladní loď, pak použij vlečný paprsek, abys získal černou skříňku a dostaň z ní informace, které obsahuje.

Ochraň systém Chancellor, ochraň systém Omega Altair, ochraň systém Proxman: Ještě než dokončíš scanování nákladní lodi, začneš dostávat nouzová volání z několika systémů. Okamžitě pošli buď “Alexandrii” nebo “Rutherforda” do systému Chancellor, druhou loď pak pošli do systému Proxman. Ty by jsi měl letět do systému Omega Altair a zničit tam “Bird of Prey”. Jestli chceš, můžeš použít svoji loď jako beranidlo, abys tuhle bitvu rychle ukončil. Předtím než to uděláš, oscanuj “Bird of Prey” (budeš to muset udělat dvakrát, poprvé ze střední vzdálenosti a podruhé z mnohem menší vzdálenosti) a zjistíš, že přijímá signály ze systému Delta Lyra. Mohl by jsi pomoci “Alexandrii” nebo “Rutherfordu”, jestli máš bojovou náladu, ale není to nutné.

Prozkoumej systém Delta Lyra: V systému Delta Lyra najdeš Klingonskou automatizovanou sondu Jedna, loď ovládanou počítačem, založeným na federálním počítači M5, který má ve svých obvodech uloženy paměťové stopy klingonského válečníka. Zavolej loď a obdivuj Automatizovanou sondu Jedna, jakým je skvělých úspěchem. Pak naznač, že když je tak úspěšná, bude to znamenat, že už nebudou muset další klingonští bojovníci umírat v bitvě. Samozřejmě, že všichni klingonští bojovníci chtějí umřít v bitvě, a když si Automatizovaná sonda Jedna uvědomí, že její úspěch by zbavil Klingony tohoto privilegia, zničí sama sebe i všechna ostatní klingonská plavidla v sektoru.

A World of their Own"A World of their Own"
Loď: USS Enterprise
Třída: ConstitutionPohlídej Meclanti: Když dorazíš na místo setkání s “USS Truong”, M’Giia tě bude informovat, že loď má zpoždění. Zeptej se, co bylo posledním cílem “Truongu” a Sturek ti odpoví, že letěl k Javik VI. Poté, co Corin zadá kurz, přejdi na červený stupeň, zvyš energii jdoucí do phaserů a sniž energii pro fotony tak, abys byl stále schopen provést dvě věci: vystřelit fotonové torpédo (je jedno, jak slabé) a dosáhnout maximální impulzní rychlosti.

Leť k Javiku VI a zaměř trosky, které tam najdeš. Jsou to zbytky “Truongu”. Sturek ti řekne, že může sledovat energickou signaturu Meclanti, a tak doletíš na souřadnice blízko Klingonské neutrální zóny. Až tam budeš, řekne ti Sturek, že loď Meclanti míří do Neutrální zóny a ty máš na výběr buď pronásledování přerušit, nebo Meclanti sledovat. Rozhodnutí: Nepronásleduj je! Místo toho zavolej Hvězdnou flotilu a pak počkej na nouzové volání od klingonského komandéra Vora na Kuratu I.

Až tě zavolá, nechej M’Gii odpovědět. Řekni Vorovi, že by jsi mu rád pomohl, ale že nemůžeš překročit Neutrální zónu. Poprosí tě o pomoc. Zeptej se ho, proč Klingon prosí o pomoc loď Federace a on ti vysvětlí, že mu nevadí, až mu budou říkat, že je zbabělec, pokud může zachránit životy nevinných žen a dětí. Požádej ho o svolení k překročení Neutrální zóny, pak mu řekni, že jsi na cestě. Přejdi na červený stupeň a pak přikaž M’Gii, ať zavolá Hvězdnou flotilu.

Až přiletíš ke Kuratu I, okamžitě zaměř planetu a jakmile uvidíš Meclanti, jak střílí na stanici, vystřel na planetu. Když Meclanti vystřelí podruhé, udělej to samé. Meclanti přeruší útok a zaměří se na tebe. Až se tak stane, otoč se k nim. Napodobuj stále jejich akce (včetně střelby fotonovými torpédy, když použijí své sekundární zbraně), dokud ti M’Giia a Sturek nepoví, že se s tebou snaží Meclanti komunikovat. Když Meclanti zamíří k planetě, ty zamíříš k planetě, když ustoupí, ty ustoupíš. Varování: Buď velmi opatrný, abys nevystřelil z phaserů nebo fotonů na Meclanti, když oni nestříleli první!

Nakonec M’Giia zavolá Meclanti. Takhle by měla proběhnout vaše konverzace:

Meclanti: “You. Meclanti.”
Tvoje odpověď: “Suspend communications for a minute. That’s a bit too rudimentary…”, pak zvol “Start communications again. Meclanti, we are the starship Enterprise.”

Meclanti: “One Meclanti. One Enterprise. One Planet.”
Tvoje odpověď: “Yes! One Meclanti. One Enterprise. One Planet.”

Meclanti: “Meclanti flies. Enterprise flies. Meclanti shoots. Enterprise shoots.”
Tvoje odpověď: “Meclanti shoots. Enterprise shoots. Meclanti flies. Enterprise flies.”

Meclanti: “Enterprise. Meclanti. Meclanti. Enterprise.”
Tvoje odpověď: “Enterprise. Meclanti. Meclanti. Enterprise.”

Meclanti: “Enterprise is Meclanti but Meclanti is not Enteprise.”
Tvoje odpověď: “Yes, Enterprise is Meclanti but Meclanti is not Enterprise.”

Meclanti: “Meclanti not random and Enterprise not random.”
Tvoje odpověď: “Right! Meclanti not random and Enterprise not random.”

Meclanti: “Star is random.”
Tvoje odpověď: “Interesting. Yes, Meclanti. Stars are random.”

Meclanti: “Planet is random.”
Tvoje odpověď: “The planet Kurat I is not random!”

Meclanti: “Planet shoots random. Planet flies random.”
Tvoje odpověď: “Meclanti not damage random planet.”

Meclanti: “Meclanti damage planet Kurat I. Planet Kurat I is random. Meclanti not wound Enterprise. Enteprise is not random.”
Tvoje odpověď: “Meclanti stop wounding planet Kurat I.”

Meclanti: “Planet Kurat I is energy.”
Tvoje odpověď: “You want energy?”

Meclanti: “Meclanti wants energy. Planet energy. Enterprise energy.”
Tvoje odpověď: “Robin. Can we give Meclanti some energy?” Pak zvol “Do it. Meclanti, Enterprise energy is Meclanti energy.”

Meclanti: “Meclanti less wounded. Meclanti wants planet to stop wound forever.”
Tvoje odpověď: “Good. Meclanti, we can give you a home planet.”

Meclanti ti řekne, že Enterprise je dobrá, pak se objeví dva klingonští “Bird of Prey” a křižník “D7”. Zavolej Klingony, a když ti bude Klingon hrozit zničení, řekni mu, že jsi zde se svolením komandéra Vora. Potom řekne, že tu můžeš zůstat a sledovat, jak zničí Meclanti. Řekni mu, že znáš způsob, jak dostat vetřelce z klingonského prostoru. Odpoví ti, že vetřelec musí zemřít a ty na to, že můžeš zastavit Meclanti, aniž bys poškodil klingonskou kolonii. Až řekne, že to je trik Federace, nechej M’Gii přenést všechny údaje, které jsi nasbíral, klingonskému plavidlu. To zapříčiní, že oba dva “Bird of Prey” odletí.

Bohužel, “D7” tu zůstane. Odpověz na Vorovo volání a on tě bude informovat, že “D7” má na levém warpovém křídle fúzní disruptor, a že když vletí do slunce, zničí tím veškerý život ve slunečním systému. Pak si vyber možnost zastavit Klingony bez zapojení Meclanti - a pak už jde o to, zničit “D7” předtím, než doletí ke slunci.

Gratuluji! Domluvil ses s Meclanti, zachránil jsi Vorovu nemocnici a vyhnul ses zapojení Meclanti do napětí mezi Klingony a Federací.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZSeznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Starfleet Academy najdete zde.