Strana 1

Pro velitele kadetů
Jak brzy zjistíš, velet skupině kadetů znamená mnohem víc, než se ujistit, že odvedli svou práci v simulátoru. Jak dobře vyřešíš osobní krize, přímo ovlivní, jak efektivní tvůj tým bude: Čím lépe urovnáš špatnou náladu a čím víc budeš podporovat týmovou práci, tím vyšší bude hodnocení výkonnosti každého člena. A budeš čelit i dalším rozhodnutím - rozhodnutím, která by mohla určit osud nejen tvůj, ale i celé Hvězdné flotily.

David Forester - velitel kadetů
David ForesterStručně - ty. Jako velitel kandidát se snažíš provádět tu nejnáročnější práci, kterou Federace nabízí. Kromě řídících a taktických dovedností, budeš muset udržovat spokojený a efektivně pracující tým, ale budeš muset také porozumět složitostem a záludnostem každé stanice na lodi. Jednoduše řečeno, tady končí sranda a musíš si ujasnit, že každým rozhodnutím, které uděláš, ovlivňuješ životy své posádky a i všech členů Federace.

Geoffrey Corin - navigátor
Geoffrey CorinTvůj navigátor je dost zvláštní případ. Pochází z jedné z nejbohatších rodin v Alfa Centauri (jednoho z prvních systémů kolonizovaných lidstvem). Geoffrey ve skutečnosti nemusí vůbec nic dělat, a už vůbec ne něco tak náročného jako je práce ve Hvězdné flotile. Říká se, že měl jít do školy pro velitele, ale rozhodl se, že nechce zodpovědnost, která vyplývá z velení lodi. Také se říká, že jeho fotonová torpéda se nikdy neminou.

Jana Akton - kormidelník
Jana AktonTvrdý oříšek na rozlousknutí. Jana pochází z důlní kolonie na Rigel XII v Levintinském prostoru a nikdy neměla snadný život. Ale je rychlá a přesná a zdá se, že svoji práci zná výjimečně dobře. Možná že se časem víc projeví…Robin Brady - inženýr
Robin BradyDalší dost mlčenlivý člen posádky. Robin je opravdový inženýr - cítí se pohodlněji mezi stroji než mezi lidmi. Narodil se a vyrostl v Coloradu na Zemi a je více než obeznámen se všemi přístroji a tlačítky, pomocí kterých tvoje loď letí. Hodnocení říká, že umí rozebrat a přestavět warpový motor v rekordním čase.Vanda M'Giia - komunikace
Vanda M'Giia Jako dcera prominentního andoriánského velvyslance nemá Vanda ke komunikace daleko. Stejně jako u Geoffreyho Corina je i u Vandy divné, že si vůbec vybrala Hvězdnou flotilu. Většina Andoriánů očekávala, že si vybere profesní dráhu s menší zodpovědností a už vůbec nečekala, že skočí do něčeho tak náročného jako je Hvězdná flotila.


Sturek - vědecký důstojník
SturekA v neposlední řadě tu je Sturek, lodní vědecký důstojník. Je to zřejmě jeden z nejslibnějších mladých Vulkánů, kteří za poslední léta přišli. Z jeho rasy, která je známa svými inteligentními lidmi se ozývá samá chvála. Jako typický Vulkán je tento mladý kadet chladný a velmi vzdálený od všech emocí.Až si tohle zapamatuješ, je tu pro tebe několik vodítek, jak řešit osobní problémy a co by jsi měl dělat v důležitějších bodech zápletky ve hře, abys měl zaručeno, že nejen absolvuješ s poctami, ale také získáš přístup k tajné misi. Není tu dost místa na seznam správných voleb v dialozích, které by jsi měl vybrat v každé situaci (a i kdyby bylo, pravděpodobně by se ti stejně nechtělo se tím probírat), ale tyto tipy by měly vyjasnit, co by jsi měl říct a udělat na různých problémových místech.
  • Nestav se na žádnou stranu, když se Jana a Corin hádají na začátku hry. Může se zdát, že provokoval Corin, ale mohou za to oba.

  • Když Jana doporučí, abys se zbavil Corina, braň ho. Má s ním osobní problém a ne profesionální a tým by trpěl, kdyby odešel.

  • Můžeš vypadat jako drsňák, ale když se budeš bavit s Corinem o jeho klesajícím výkonu, nevzdávej to, a ani neměň téma rozhovoru. Huč do něj ohledně jeho nízkých výkonů v simulátoru, kdykoli budeš mít příležitost, dokud se nezačne zlepšovat.

  • Musíš podporovat Bradyho, aby se více zapojoval do života týmu mimo simulátor. Víš, že to bude pro jeho dobro.

  • Sulu po tobě bude chtít, abys našel způsob, jak pomoci M'Gii uvolnit svoji frustraci a hněv na vhodnějším místě, než je simulátor. Co potřebuje, je dostat ze sebe smutek skrz trošky fyzického násilí - a je lepší místo než bar k tomu, abys štval někoho tak dlouho, než tě bude chtít zmlátit?

  • Protože víš, že je Sturek nevinný, budeš v pokušení použít nezákonné způsoby k získání informací, které by ho mohly obhájit. Nedělej to!

  • Ke Kirkovi buď vždy upřímný. Věř mi.

  • Nabídni se dobrovolně, že chytíš atentátníka, i když budeš vypadat jako trouba.

  • Když dostaneš šanci, jdi mezi Vanguardy - ale budeš potřebovat Kirkovu pomoc, jestli se z toho chceš dostat živý. Až se Kirk objeví, zvol si možnost odpojit bombu.

  • Když budeš pracovat se Sturekem na jeho projektu, kdykoliv budeš mít možnost, budeš moci letět tajnou misi "A World of Their Own" na konci hry.

Strana 3