Upozornění: Všechny informace v tomto článku jsou nepotvrzené. Může se jednat o aprílový vtípek, ale také nemusí.

Poslední dobou se čím dál tím víc spekuluje o pokračování úspěšné 3D akční FPS Star Trek: Voyager Elite Force. Spekulace vyvrcholily před několika málo dny, kdy se profláklo, že by nejnovější vydání amerického PC Gameru mělo nabídnout preview nabité fantasticky vypadajícími screenshoty a rozhovor s tvůrci druhého dílu. Ten pro Activision tentokráte nevyrábí osvědčený Raven Software, ale na trojrozměrném akčním poli rovněž ostřílení chlapíci z Ritual Entertainment.

Pokračování už neběží na původním enginu Quake 3, ale na vylepšené verzi Quake 3: Team Arena. Příběh pak sleduje další osudy hrdinů z Hazard Teamu. Z části se bude věnovat tomu, co se stalo poté, co se Voyager ocitl v nitru borgské Koule na konci posledního dílu Endgame (Dohra) stejnojmenného seriálu. Jelikož nikdo neví, co se v Kouli stalo, bude na nás, abychom to během hry zjistili. Ovšem tím příběh nekončí, ba právě naopak vše teprve začíná. Voyager se šťastně vrací na Zemi a nastává čas oslav. Až všichni vystřízliví, vyrazí hlavní hrdina Alex Munro na Akademii Hvězdné flotily, kde pomáhá s výcvikem nových kadetů. Povšimněte si slova "hrdina" v předchozí větě - v EF2 už totiž Alexandrii Munro nenajdeme - ostatně v prvním díle byla volba Alexander/Alexandria pouze kosmetická a nevedla k žádným odlišnostem v průběhu hry. Takže Alex cvičí nové kadety, a protože je prostě vážně dobrý, všimne si ho brzy kapitán Picard (opět namluven Patrickem Stewartem), který ho společně s Hazard Teamem pozve na palubu Enterprise-E, aby se s ním vydal na průzkum galaxie. Co čert nechtěl, umotá se Enterprise do nějakého průšvihu, ale jelikož má čirou náhodou na palubě Alexe a spol., nebude to tak zlé. Alex s kolegy bude ale muset vybojovat nesčetně soubojů s Romulany, Klingony, Borgy, Andoriány a dvěmi zbrusu novými rasami. Hra by se měla rozpínat přes dvanáct levelů, přičemž každý z nich se skládá z jedné až sedmi misí.

Zkrátka nepřijdou samozřejmě ani fanoušci hry více hráčů. EF2 by měl obsahovat minimálně stejné multiplayerové módy jako jednička a Expansion Pack dohromady (takže deathmatch, capture the flag, assimilation a další).

Hra je momentálně údajně hotova ze 40 % a její vydání se plánuje někdy na příští rok.

Harry Lang z Paramount Pictures sice na oficiálním fóru Elite Force existenci pokračování ve světle nejnovějších důkazů přiznal, ale dokud se neobjeví oficiální prohlášení, není nic jisté. Dlouho však snad nebudeme muset čekat, protože prohlášení se očekává během několika nejbližších dní.

Užitečné odkazy:
Ritual Entertainment: www.ritual.com
Activision: www.activision.com

Datum vydání: 2003

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 31.3.2002

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Elite Force 2 najdete zde.