The Mobile Game logo

První informace

Ještě ani ne před měsícem to vypadalo, že startrekové hry jsou bezmála na vymření, a najednou se na nás hrne jedno oznámení za druhým. Po Star Trek: D.A.C. se ukázalo, že Xbox 360 a PlayStation 3 (a nově i PC) nebudou jedinou platformou, kam zamíří nový titul inspirovaný filmem J.J. Abramse. V EA Mobile chystají klasickou mobilní Java hru a velmi pravděpodobně i verzi pro iPhone.

Screenshot 1Screenshot 2Screenshot 3

Informace o tom, že se něco chystá, prosákly na veřejnost během nedávné akce Game Developers Conference 2009, kde se EA pochlubilo svým budoucím portfoliem mobilních videoher. Zatímco však titul pro iPhone zatím zahaluje cudná rouška tajemství, vydání Java hry je, jak se zdá, téměř na spadnutí. Jít by mělo o vpravdě velice klasickou akční střílečku s Enterprise v hlavní roli, ne nepodobnou staršímu mobilními kousku Star Trek: The Birds of Prey.

Screenshot 4Screenshot 5

V kůži kapitána budete zápolit s jedním lítým nepřítelem za druhým, vylepšovat lodní systémy a honit se za co nejvyšším skóre, které si budete moci poměřit s celým světem. A to je podle všeho asi tak vše. Idea hry sice nezní nijak velkolepě, ale třeba nás vývojáři ještě překvapí. Minimálně po technické stránce hry se totiž na kapesním Star Treku docela vyřádili – jak lze usuzovat ze zatím dostupných obrázků.

Jiří Bigas,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 2.4.2009

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek najdete zde.