Trek in the Flesh logo

Pokud vás vždy zajímalo, co ukrývá velitelská uniforma kapitánky Janewayové nebo jaká jsou ve skutečnosti ňadra ex-borgské vojandy Sedmé z Devíti, tak čtete ten správný článek. Tentokrát tu totiž máme na přetřes jednoduchou grafickou adventuru Trek in the Flesh od Bladea. Blíže nedatované dílko je jeho prvotinou a jak sám autor přiznává, sloužila mu tato hra spíše k otestování možností jeho nového adventurního enginu a nakonec se ani nesnažil dát jí nějaký hlubší rozměr. Pojďme se tedy na chvíli navléci do kůže praporčíka Rogerse z hvězdné lodi Voyager, který má menší problém…

Odvážný návrh nové uniformy Hvězdné flotilyJe totiž jediný z celé lodi, kdo si nenašel partnera (ehm, ve světle následujících událostí se přikloňme k přeci jen klasičtější partnerce). Ne že by byl takové dřevo, ale prostě na něj tak nějak žádná z přítomných lepých děv Hvězdné flotily nezbyla. Právě se smutně vrací z šestého měsíce planety Blotto, kde zhasla jeho poslední naděje na získání alespoň nějaké té příslušnice něžného pohlaví. Zdá se ale, že s lodí je něco v nepořádku. Kam se všichni poděli? Že by Klingoni?

Tak ty Klingony jsem si nevyčaroval úplně z husté mlhy, ve hře dokonce narazíte na jejich obřadní dýku, ale jak jsem již říkal, po příběhové stránce žádnou hloubku nečekejte. Pokud tedy některým z vás bleskla hlavou představa úchylných Klingonek unášejících nebohé poddůstojníky Voyageru a bičujících je v nákladním prostoru důtkami, budete zklamáni. Pokud ale máte pár minut čas, zůstaňte s námi a třeba se objeví i nějaká ta Paramountem zcela jistě neschválená specialitka.

Při pohledu na prezentovaný screenshot se jistě nezvedáte ze židle, abyste ve stoje aplaudovali nad dokonalým herním rozhraním a strhujícím grafickým provedením. Nicméně, provedení to je účelné a tu chvíli to jistě vydržíme. Tak si tedy postupně proberme celou herní obrazovku. Poloprázdný prostor vlevo nahoře postupem času zaplňují předměty, které si pečlivě ukládáte do svého inventáře. Jak tohle dopadne? (ve hře je obrázek samozřejmě bez cenzury:-))Jen o kousek vedle se krčí sedma základních herních příkazů, které jsou pro takovýto typ hry zcela klasické a jsem si jist, že význam příkazů Jít, Prozkoumat, Sebrat, Akce, Promluvit, Dotknout se a Použít předmět tu nemá cenu rozebírat. Pouze jen Dotknout se tu nabývá diametrálně odlišného významu od toho, který si pamatuji kupříkladu ze čtvrtého Indiana Jonese. Pojďme ale dál. Dole pod těmito příkazy se vypisují všechny texty – výsledky vašeho zkoumání i vašich činů a v těchto místech také promlouvají postavy, na které narazíte. Pravou část herní obrazovky potom zabírají dvě okna, která představují váš výhled dopředu a dozadu (tím nechci říct, že má praporčík Rogers oči i vzadu, prostě to znamená, co by asi tak viděl, kdyby se náhodou otočil). Tak a tím naše exkurze herním rozhraním končí. Jeho používání je už triviální: nejprve si vyberete činnost, kterou chcete provést a poté kliknete na požadovaný předmět v jednom z výhledů. Výsledek vašeho pokusu se poté vypíše vlevo dole. Tentokrát se ale moc nepředřete, protože k prozkoumání tu je pouze pár místností a k sebrání jen několik předmětů. Milovníci angličtiny a ženského těla v jednom se možná i naučí nějaké to nové slovíčko z anatomie, malým dětem bych však spíše doporučil, ať se po základní slovní zásobě podívají někde jinde.

Vaši činnost také doprovází nejrůznější audio efekty, ať už to jsou zvuky vašich kročejí nebo otevírající se dveře. Během rozhovoru s postavami z reproduktorů příležitostně vypadne i nějaká ta věta vypůjčená z televizního seriálu.

Nic bližšího z průběhu hry vám tu neprozradím. Však vy na to už jistě přijdete sami. Přinejhorším můžete využít služeb návodu. Užívejte si…

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 9.2.2004


Seznam všech článků týkajících se hry Trek in the Flesh najdete zde.