Z deníčku návrháře Orion Pirates

Část první

Právě teď finišujeme práce, abychom byli připraveni na E3, která začíná tento týden, protože chceme, aby Orion Pirates vypadaly na výstavě skvěle. Máme toho ještě hodně. Téměř každý den přidáváme nové modely lodí a myslím, že vypadají skvěle.

Nové lodě spadají do dvou kategorií. Máme několik dalších pirátských lodí. Jedná se o model dreadnoughtu, lehkého křižníku a destroyeru. Ty doplňují normální pirátské lodě.

Většina modelů nabývá tvarů z designu „pokročilé éry“. Stejně jako lodě X ze Starfleet Battles jsou tyto modely v první řadě bojovými stroji. Aktuální hodnota vylepšeného křižníku je 250 bodů, ale myslím, že toto číslo ještě vzroste. Scott Bruno podotkl, že mé původní návrhy byly založeny na trupech různých křižníků, a že by možná bylo lepší, kdyby používaly jako základ design bitevních křižníků. Myslím, že díky tomu budou lodě mnohem nebezpečnější. A ještě doplním, že vylepšené destroyery budou založeny na válečných destroyerech.

V Orion Pirates je také spousta nových zbraní, které jsme posunuli rovněž do pokročilé éry, aby se lidé, kteří si zvykli na lodě z jiných ér, nemuseli učit nové taktické postupy.

Část druhá

Takže jsme zpátky z E3, největšího setkání lidí z herního průmyslu pod jednou střechou. Byla to dobrá výstava a Orion Pirates byly přijaty pozitivně. Hra vypadá dobře a modely nových lodí přidáváme prakticky neustále.

Od posledně bych rád zdůraznil několik věcí. Dynaverse 2 je hotova a funguje! Tím jsme umožnili hráčům SFC2 zahrát si tuto hru konečně online v globálním galaktickém kontextu. Lidé se tam dobře baví a ostatním vřele doporučuji to vyzkoušet. Dynaverse bude také dostupná v Orion Pirates, takže teď je nejvyšší čas procvičit se ve velkých bitvách.

Část třetí

Nejprve musím prozradit, že dnes slavíme páté výročí svatby s mojí ženou. Vím, že dnešek je také dnem D. Moje žena mě totiž nechala vybrat datum, takže jsem vybral takové, abych nezapomněl, že jsem také fanouškem Druhé světové. Všechno nejlepší k výročí, zlato!

Dobře a teď se podíváme na něco, co by Vás mohlo zajímat. Orion Pirates se blíží vydání. Máme hotovy veškeré zvuky, hlasy i grafiku. Momentálně se zaměřujeme na odstraňování chyb, vyvažování a otázky ohledně instalace.

Všechny lodě z pokročilé éry jsou ve hře, ale také bych rád poznamenal, že kromě toho přidáváme dalších přibližně sto regulérních typů lodí, které využívají existující modely. Bylo přidáno mnoho nových eskortních tříd, které posilují flotily, jenž je potřebují.

Dokončili jsme skriptování bonusových misí na CD, které jsou založeny na epizodě původní série, A Piece of the Action. Tyto mise jsem navrhl tak, aby umožnily hráčům vrátit se zpět na planetu a zjistit, co se stalo s gangstery z dvacátých let 20. století.

Celkově vzato nebyl tento projekt příliš stresujícím. Dělat na Starfleet Command nám začíná jít pěkně od ruky. Chtěl bych dodat, že Starfleet Command: Orion Pirates jsou samostatnou hrou za cenu datadisku. To znamená, že k hraní hry nepotřebujete SFC2, a že hra obsahuje vše ze SFC2 kromě misí z kampaně pro jednoho hráče. Tím získávají Orion Pirates ohromnou hodnotu.

Také jsem si chtěl užít trochu legrace s komunitou SFC. Taldren vytvořil fórum na našem diskusním serveru, které umožnilo fanouškům vymýšlet fiktivní příběhy o Starfleet Command a Star Treku.

Byl jsem fórem tak pohlcen, že jsem se rozhodl napsat příběh točící se kolem jednoho z nových kartelů v Orion Pirates. Příběh vypráví o Alexovi Wyldfirovi, vůdci tohoto kartelu.

Část čtvrtá

Jak jste už možná slyšeli, Orion Pirates jsou GOLD!

Chtělo to pár nočních šicht a hodně kofeinu, ale je hotovo!

Výrobkem, který jsme vytvořili, jsme potěšeni a dychtivě očekáváme, až se do něj Vy všichni zavrtáte. Ve hře je přes 2.000 typů lodí a více než dvacet nových modelů a spousta nových misí, které Vás určitě zabaví.

Nyní se připravujeme na návrat zpět k SFC2 tak, abychom do ní přidali několik nových vylepšení Dynaverse 2. Hlavním krokem kupředu bude přesun na GameSpy, co se chatování a ověřování týče. To by mělo hodně zlepšit celkový výkon. Kromě toho pracujeme na dosud neoznámeném titulu a již se nacházíme hluboko ve stádiu předprodukce.

Doufám, že si všichni Orion Pirates užijete a těším se, až se s Vámi potkám na GameSpy Arcade. Doufám, že na GameSpy brzy uděláme online party k zahájení naší vzájemné spolupráce, a že budu mít možnost si s některými z Vás zahrát.

Joshua Morris,
hlavní návrhář a producent Orion Pirates, Taldren

Původní deníky najdete na adrese: www.gamespy.com/devdiary/may01/sfcop1

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 12.12.2003


Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Starfleet Command: Orion Pirates najdete zde.