Star Trek Games.CZ startují!

Tak je to konečně tady! Dnes jsem spustil svůj dlouho oddalovaný projekt s krycím názvem Star Trek Games.CZ. Myslím si, že nemá cenu vysvětlovat, o čem si na těchto stránkách budete moci přečíst. Kladu si za cíl poskytnout vám maximum informací o všech hrách z vesmíru Star Treku, které kdy spatřily světlo světa. Samozřejmě že vás budu pravidelně informovat o všem novém, co se v této oblasti šustne, což můžete již delší dobu posoudit na oficiálních českých fan stránkách připravovaného vesmírného simulátoru nesoucího název Bridge Commander.

Ti z vás, kteří si prostudovali menu, již jistě vědí, co přesně mohou ode mne očekávat. Konkrétně se tedy jedná o již zmiňované novinky, dále pak o první dojmy (Previews) z her, které se blíží svému vydání. Pro ty z vás, kteří budou uvažovat, zda si danou hru koupit či ne, budu pravděpodobně nejdůležitější oddíl Recenzí, kde budete nacházet jak moje vlastní recenze, tak i recenze ze spřátelených médií. Protože ne vše je v životě i ve hře tak snadné, budete moci hledat první pomoc v části Cheatů nebo rovnou v oddělení Návodů, které se budu snažit pokud možno vždy několikrát otestovat, aby byla zaručena jejich věrohodnost. Většina herních titulů dnes nevychází jen tak, ale je předem ohlašována různými video ukázkami, hudebními motivy a hlavně demoverzemi, které společně s tím, co se objeví po vydání hry, najdete v sekci Download. Pokud se vám líbí, jak stránky Star Trek Games.CZ vypadají nebo vás zaujaly některé programátorské prkvy, kterých bude časem přibývat, najdete pod položkou Credits jména těch, kteří mi při vytváření stránek Star Trek Games.CZ pomáhali a pomáhají svými radami nebo přímo vlastní prací. A poslední (prozatím) ikonka Kontakt je určena pro ty, kteří by mi rádi něco sdělili, pro ty, kteří mají komentáře, návrhy nebo i zajímavé informace ze světa Star Trekovských her.

Tolik k úvodu. Nebudu ale otálet a na předchozí odstavce navážu ihned výzvou, se kterou se obracím na vás, na čtenáře Star Trek Games.CZ. Protože na tomto projektu pracuji sám samotinký (a není to to jediné, co ve svém volném čase dělám), nekladu si iluze, že zde najdete vždy ty nejnovější, nejaktuálnější, nejdetailnější informace. Nemohu být 24 hodin denně na Internetu nebo u počítače, což tato oblast zcela jistě vyžaduje. Naštěstí tu ale jste vy - a proto vás tímto prosím o spolupráci. Když najdete jakoukoli novou informaci, která se týká Star Trek her, neváhejte a podělte se o ní se mnou. V co nejkratší době ji (samozřejmě že podepsanou příslušným autorem) uveřejním a moje (i vaše) stránky tím budou hned o něco bohatší.

Ještě vás poprosím o jednu věc. O strpení. Vytvořit celé prostředí Star Trek Games.CZ nebyla žádná sranda. Trvalo to hodně dlouho a stálo to poměrně dost těch šustivých papírků a jejich kulatých kolegů, které nám tak znepříjemňují život. Mám velmi slušnou předzásobu článků, které uveřejním, ale chvilku to bude trvat, protože musím dohnat to, co jsem díky přípravě Star Trek Games.CZ zameškal. Věřím, že to pochopíte, a že společně vytvoříme skvělé dílo!

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ