Zprávy z 18.6.2001


Hodně pozdě ale přeci jen mám pro všechny nedočkavce vyhlášení květnové soutěže. Nejdříve si jako vždy řekneme správné odpovědi na soutěžní otázky: Pokračování by se do konce tohoto roku měla dočkat Star Trek: Armada, nový mód v Expansion Packu Elite Force se jmenuje Virtual Voyager Mode, ve Star Trek: Generations můžete bojovat ve vesmíru proti Klingonům, Romulanům a Chodakům a hrou Star Trek: Starfleet Academy procházíte v roli velitele Davida Forestera. Tři z Vás, kteří odpověděli správně ode mě dostanou knihu Star Trek: Nová Generace #5 Zóna úderu a těmito šťastlivci jsou: Lenka Musilová, Ondřej Zelenka a Jakub Dymák. Gratuluji!

Gratulace jsou o to větší, protože květnová soutěž byla poslední pravidelnou soutěží, kterou jsem pro Vás připravil. Zdůrazňuji slovo pravidelnou. Proč končí soutěž? Nevím jaké ceny do soutěže shánět. Čekat více než měsíc a doufat, že vyhrajete novou knihu, se Vám nechce, takže si ji koupíte sami a pak Vás soutěží pět a půl (téměř doslova!) a nic jiného přijatelného k dispozici není. Cože hry? Jako v březnu? Ano, tato soutěž byla velmi úspěšná (v porovnání s ostatními měsíci), ale jelikož se u nás Star Trek hry zrovna dvakrát dobře neprodávají (nejúspěšnějšího Voyager Elite Force se prodalo směšných 350 ks), není divu, že nám nikdo žádnou novou hru do soutěže dát nechce. S vyhlášením výsledků z minulého měsíce jsem čekal tak dlouho proto, že je tu možnost, že bude soutěž o několik originálek Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars. Jelikož ale komunikace mezi zúčastněnými stranami (americkým Simon & Schuster Interactive, švédským PAN Interactive a mnou) trochu vázne (samozřejmě že ne mojí vinou), rozhodl jsem se už déle nečekat a téměř půlroční šňůru soutěží ukončit. Nechte se překvapit, uvidíme, jestli se něco objeví.

Dále tu mám výsledky dlouhodobé (až moc) ankety ohledně Star Trek: Away Team. Co z ní vyplynulo? Originálku si koupí/koupilo 22% čtenářů, 14% z Vás si Away Team zahrají u kamaráda nebo si ho od něj půjčí a celých 42% si Away Team raději nechají někde přepálit. Vůbec si ho nezahraje 14% čtenářů a 6% návštěvníků na Star Trek Games.CZ řízením osudu zabloudilo. Anketa to byla pěkná, ale jelikož mi několik lidí řeklo, že jim okno s anketou pěkně leze krkem (mírně řečeno), ruším i anketu. Do doby, než se objeví nějaká zajímavá otázka, která bude stát za to.

Teď už k novinkám: Na Bridge Commander Fan Site dnes přibyl rozhovor s D.C. Fontanou - spisovatelkou, která pomáhá Totally Games s příběhem a postavami. Více již tady.


Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ