Co si pro nás chystá Jumbuck Entertainment?

Australská společnost Jumbuck Entertainment, která letos získala práva vytvořit tři startrekové hry založené na příbězích původní posádky, se drží původního plánu a na přelom prosince a ledna připravila první dvě hry určené výhradně pro mobilní telefony.

The Cold EnemyPrvní z nich je klasická dvourozměrná arkáda Star Trek: The Cold Enemy, ve které hráč ovládá postavu šéfinženýra Scottyho. Během mise, jejímž cílem je prozkoumat tajemnou planetu, je hvězdná loď U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Jamese T. Kirka zajata Klingony. Jediný Scotty může odhalit tajemství planety Psi 20 a zachránit své přátele. Hra má šest levelů, které se odehrávají jak na samotné Enterprise, tak rovněž na povrchu exotické planety a ve strašidelných podzemních jeskyních. Scotty přitom bude muset čelit nepřátelům známým i zcela novým. Zajímavě by měl vypadat mix primitivních a rozvinutých kultur cizinců a jejich zbraní. Fanoušci původní série se mohou těšit na klasické dialogy a příběh odpovídající zápletkám televizního seriálu.

The Cold Enemy  The Cold Enemy  The Cold Enemy

The Cold Enemy  The Cold Enemy  The Cold Enemy

The Birds of PreyDruhá hra nese název Star Trek: The Birds of Prey a jedná se o akční střílečku, v níž se pod hráčovu kontrolu dostává hvězdná loď U.S.S. Enterprise. Kapitán Kirk se snaží překazit společné spiknutí Klingonů a Romulanů, kteří útočí na federální kolonie, drancují vesmírné stanice a dokonce se odvážili unést doktora McCoye. Hra nabízí šest opravdu dlouhých levelů, v nichž se proti Enterprise postaví kromě jiného pozemní i vesmírní droidi a klingonské a romulanské válečné lodě všech tvarů. Proti jejich nekalým záměrům se Enterprise pochopitelně může bránit phasery a fotonovými torpédy. The Birds of Prey přináší kromě klasických prostředí i řadu originálních témat, jako je například let červí dírou, během něhož se nesmíte dotknout jejích okrajů, jinak se vám pomíchá ovládání a dojde k poškození vaší lodi. Mezi další zpestření patří průlet asteroidovým polem nebo bludiště plné hlídkových věží, mezi kterými musíte proklouznout pod rouškou ukradeného romulanského maskování. Samozřejmostí jsou i power-up bonusy jako zdraví a fotonová torpéda. Každý z levelů je rovněž čas od času přerušován rozhovory s posádkou a nepřáteli. V recenzi na stránkách Gamespotu získala tato hra 8.9 bodu, což je hodnocení více než slušné.

The Birds of Prey  The Birds of Prey  The Birds of Prey  The Birds of Prey

The Birds of Prey  The Birds of Prey  The Birds of Prey

A konečně třetí hra, jejíž název ještě není oficiálně znám, vyjde v druhé polovině příštího roku. Jakmile o ní zjistíme něco bližšího, budeme vás okamžitě informovat.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 11.12.2004